CihazlarTeknoloji

Stres Küpü – Fidget Cube

Bir Kikstarter projesi olan Fidget Cube için 15 bin dolar hedeflediği desteği 1 hafta gibi kısa bir sürede geçerek yaklaşık bir milyon dolar toplamayı başarmışlar.

Desteklerin devamının hızlı bir şekilde gelmesiyle de kampanya bitimine kadar 6.5 milyon dolar toplayarak ürünü hayata geçirmişler.fidget-cube

Matthew ve Mark McLachlan tarafından geliştirilen Fidget Cube, adı üstünde, küp şeklinde, ancak ergonomik bir aygıt. Yüzeylerinden çoklu ve tekli düğmelere basarak rahatlamanızı sağlıyor. Fidget Cube, birbirinden farklı tasarlanmış yüzeyleri sayesinde parmaklarınızla yapmayı sevdiğiniz çıtlatma, yuvarlama ve joystick çevirme gibi hareketlere izin veriyor.

6 farklı renk seçeneğine sahip olan ürün ayrıca 6 farklı yüzü ile sizi rahatlatmayı hedefliyor. Bulunan bu yüzeyler bağımlılık yapan harektleri kolayca gerçekleştirmenizi sağlıyor. 4 yıllık bir gelişim döneminin ürünü olan ‘Fidget Cube’ takıntı sorunu olan ve bu sebeple odaklanma sorunu yaşayan kişileri düşünerek tasarlanmış.

https://www.youtube.com/watch?v=m5eq0TVxCKw

2012 yılında bir fikir olarak ortaya çıkan Fidget Cube’un piyasaya çıkmadan önceki hazırlıkları Kasım 2016’ya kadar sürmüş ve kampanyaya destek olan kişilerin ürünlerini Aralık ayında göndermeye başlamışlar.

Ürün Kikstarter üzerinden desteklerini toplarken farklı fiyat seçenekleri bulunuyordu. Fakat şuan 9.99 dolar ödeyerek 6 renkten birini seçerek ürüne sahip olabiliyorsunuz. Ülkemizde ise internet üzerinden satış yapan sitelerde ürünün orijinal fiyatından daha uygun fiyatlara sahip olabiliyorsunuz.

Peki Bu Kickstarter Nedir?

Kickstarter; sanatçılar, tasarımcılar, mucitler, film yapımcıları vb. için destek toplayan bir platformdur. Site şu şekilde fonlama işlemini gerçekleştirmektedir. İlk olarak siteye yaratıcı olduğuna inandığınız projenizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan para miktarını belirleyip tanıtımını hazırlıyorsunuz. Sunmuş olduğunuz proje kayda değer görülürse projeniz sitede yayınlanıyor. Bundan sonrası sitenin gönüllü destekçileri tarafından ürünü gerçekleştirmek için gerekli olan (1-90 gün) arasında belirlenen fonu toplamanız gerekmektedir.

Belirlenen para belirlenen süre içinde toplanılırsa site %5 pay alıyor siz de projenizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Eğer istenilen paraya ulaşılmazsa kampanya iptal oluyor ve destek yapan bağışçılardan para çekim işlemi gerçekleştirilmiyor. Bu durumda site pay almıyor. Sahiplik hakları %100 proje yaratıcısında kalıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu