İnternetSosyal Medya
Trend

Trump’ın Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Askıya Alındı

Popüler sosyal medya platformlarından Twitter, geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan son olaylardan sonra Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı.

Seçimi kaybeden Trump seçimlerde hile olduğunu dile getirmişti ve yandaşlarından destek olmalarını istemişti. Bu isteklerini de Trump destekçilerine sosyal medya platformları üzerinde dile getiriyordu. Yapmış olduğu paylaşımların en sonuncusu ise çok yüksek bir etki oluşturdu. Miting ile başlayıp Trump destekçilerinin kongreyi basması bardağı taşıran son damla oldu. Tüm sosyal medya platformlarından hesapları askıya alındı. Twitter ise daha sert bir tepki göstererek kalıcı olarak hesabını askıya aldı.

Hesabın kalıcı askıya alınma nedeni açıklandı

Twitter’dan gelen açıklamaya göre, Trump’ın hesabında inceleme yaptıklarını ve paylaşımlarında daha çok şiddeti kışkırtma riski içerdiği için hesabı kalıcı olarak askıya aldıklarını belirttiler. Bu zamana kadar Trump’ın hesabına geçici 12 saatlik kısıtlamalar getiren Twitter, son yaşanan olaylardan sonra baskılarında giderek artmasıyla Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı.

Trump sosyal medya platformunu çok farklı kullanıyordu. Politikacıların aksine yeni kanunları ve politikaları Twitter hesabından duyuruyordu. Hatta ülkeleri yaptırım konusunda tehditlerde de bulunuyordu.

Trump’tan Twitter’a yanıt gecikmedi!

Trump, “POTUS” hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Uzun zamandır Twitter’ın ifade özgürlüğünü yasakladığını ve bugün Twitter çalışanlarının, Trump’ı susturmak için Demokratlar ve radikal solcularla iş birliği yaptığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu