OyunTeknoloji

Steam Hesabı Nasıl Açılır? – Valve

Valve şirketini tanımamızdaki en büyük etken Half-Life oyunuydu. Ama firma oyun geliştirmekten ziyade oyun severlerin sorunlarını çözmeye odaklandı.

İnternet mecrasının hızlı gelişmesiyle oyun severleri büyük bir dertten kurtaran çözümü buldu. Önceden bir oyunu alıp kurmak çok zordu. Fakat Valve geliştirmiş olduğu Steam sayesinde bu sorunu çözdü. Steam ile kütüphanenizde bulunan tüm oyunlara kolayca erişebiliyorsunuz. Bunun için bir Steam hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

Valve şirketi 1996 yılında eski Microsoft çalışanı Gabe Newell ve Mike Harrington tarafından Washington’da kuruldu. Şirketin misyonu video oyun geliştiriciliği üzerineydi. 1998 yılında geliştirmiş oldukları Half-Life ile büyük bir patlama yaşadı. Half-Life ‘dan sonra Counter-Strike’ı geliştirerek kısa sürede oyun severlerin odak noktası olmayı başardı.

Valve’nin geliştirmiş olduğu platform ile binlerce oyuna tek bir tıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca almış olduğunuz oyunları platform otomatik olarak kuruyor, lisanslıyor ve güncelleme işlemlerini gerçekleştiriyor. Size ise sırtınızı yaslayıp oyunların keyfini çıkarmak kalıyor.

Peki, bu platformu kullanabilmek için ne yapmam gerekir?

Öncelikle Valve’nin sitesine girerek bir Steam hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturduktan sonra Steam yazılımını bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekmektedir. Bilgisayara kurmuş olduğunuz Steam yazılımına oluşturmuş olduğunuz Steam hesabıyla giriş yaparak oyun dünyasında yerinizi alabilirsiniz.

Steam Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle Valve’nin resmi Steam sitesine girmeniz gerekmektedir. Siteye girdikten sonra sağ üst kısımda bulunan giriş yazan kısma tıklayarak hesap oluşturma ve giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Steam Sitesine Giriş

Açılan sayfadan “Steam’e Katılın” yazısına tıklayarak hesap oluşturma aşamasına geçebilirsiniz. Mevcut bir hesabınız var ise giriş yaparak Steam profilinize, oyunlarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Bu aşamanın normal bir üyelik oluşturmaktan pek bir farkı yok. Hesabınızda kullanmak istediğiniz mail adresini ve en altta bulunan onay işaretini tıkladıktan sonra devam et diyerek hesap oluşturma işlemlerine devam edebilirsiniz.

Hesap için gerekli olan bilgileri girdikten sonra sistem mail adresinize E-Posta doğrulama linki gönderiyor. Steam sitesini kapatmadan yeni sekmede mail adresinizi açıp gelen linke tıklayarak E-Posta doğrulama işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Tekrar Steam sitesine giderek hesabınızı oluşturmanın son adımına geçebilirsiniz. Bu kısımda da şifrenizi oluşturup hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT!

Bazen sitede hata meydana geliyor. Profil kısmına girmek istediğinizde bir hata veriyor. Bu aşamada sadece giriş kısmından oluşturmuş olduğunuz hesap ile giriş yaparak hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu