İnternetTeknoloji

Google Hesap Kurtarma – Gmail Şifremi Unuttum!

Google Hesap Kurtarma – Gmail Şifremi Unuttum!

Popüler arama motoru Google’un birçok yan servisi vardır. Oluşturduğunuz tek bir gmail hesabıyla tüm yan servisleri kullanabiliyorsunuz. Peki ya şifrenizi unutur ve tüm servislere erişiminizi kaybederseniz aşağıda açıklamış olduğumuz google hesap kurtarma yöntemlerini deneyerek hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

Gmail, Youtube, Drive, Google Play Store ve daha birçok servisi tek bir şifre ile kullanmaktayız. Bazen kullandığımız şifreleri unutabiliyoruz. Şifrenizi unuttunuz ve tüm servislere yeniden erişim sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken adımlar çok basit.

Google (Gmail) Hesap Kurtarma

Popüler arama motoru Google’da kullanmış olduğunuz şifreyi unuttuysanız öncelikle Google’da arama kısmına Gmail yazıp Gmail servisine gitmeniz gerekmektedir. Bu kısımda Google servislerinde kullanmış olduğunuz mail adresini açmaya çalışın. Şifre kısmına rastgele bir şifre yazın sistem otomatik olarak şifre hatası verecektir. Bu kısımda altta “Şifrenizi mi unuttunuz?” yazısı bulunmaktadır. Bu kısma tıklayarak şifre sıfırlama metotlarından birini deneyerek hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

Şifre Sıfırlama Yöntemleri

1- Hatırladığınız son şifrenizle,

2- Hesabınıza bağlı olan kurtarma mail adresiyle,

3- Google hesap bilgileriyle,

4- Hesabınıza bağlı telefon numarasıyla,

Şifrenizi mi unuttunuz?” yazısına tıkladıktan sonra açılan kısımda şifre sıfırlama yöntemlerini alt kısımdaki “Başka bir yöntem dene” yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1- Hatırladığınız Son Şifrenizle Şifre Sıfırlama

“Şifrenizi mi unuttunuz” yazısına tıklayınız. Açılan kısımda hatırladığınız son şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapabilir ve şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

2- Hesabınıza Bağlı Mail Adresiyle Sıfırlama

Hesabınızı açtığınız zaman Gmail bir kurtarma mail adresi seçmenizi istemektedir. Eğer hesabınızı oluştururken ya da daha sonra ayarlardan bir kurtarma mail adresi tanımlamışsanız şifrenizi bu yöntemle sıfırlayabilirsiniz.

Bu yöntem “Şifrenizi mi unuttunuz” yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfada “Başka bir yöntem dene” yazısına tıkladığınızda karşınıza çıkan ikinci şifre sıfırlama yöntemidir. Bu kısımda kayıtlı kurtarma mail adresinize hesabınıza tekrardan erişebilmek için bir onay kodu gönderiyorsunuz. Kurtarma mail adresinize girip bu onay kodunu şifre sıfırlama sayfasında girdikten sonra yeni şifrenizi belirleyerek hesabınızı tekrardan kullanmaya başlayabilirsiniz.

3- Google Hesap Bilgileriyle Şifre Sıfırlama

Bu sıfırlama yöntemin de ise hesabı oluşturmuş olduğunuz bilgilerden herhangi birini sistem size soruyor. Eğer girdiğiniz bilgilerini hatırlıyorsanız bu yöntemle de kolayca şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

4- Hesabınıza Bağlı Telefon Numarasıyla Şifre Sıfırlama

Bu yöntem aslında mail adresini hatırlamayanların tekrardan hesaplarına ulaşmasında kullanılmaktadır. Hesabınızı oluştururken eğer bir telefon numarası bağladıysanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Hesabınıza bağlı telefon numarasına bir kod geliyor. Bu kod yardımıyla da şifrenizi sıfırlayabiliyorsunuz. Sıfırlama sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Google sifremi unuttum telefon numaram değişti onay kodu eski numarama gidiyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim google fotograflarda oğlumun resimleri var onlara ulaşmam lazim lütfen yardımcı olun neolur allah rızası için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu