Teknoloji

BtcTurk Hesabı Nasıl Açılır, Üye Nasıl Olunur?

Kripto para dünyası her geçen gün hızla gelişiyor. Bu dünyada yer almak isteyen kullanıcılar farklı farklı platformlardan kripto para alıyor. Peki, Türkiye’de kripto para nereden alabilirsiniz? Sizler için Türkiye’de kripto para dünyasında önde gelenlerden BtcTurk borsasında nasıl kripto para alabileceğinizi aşamalarıyla ele aldık. Sırasıyla işlemleri gerçekleştirdikten sonra sizde artık bu dünyada yerinizi alabilirsiniz.

BtcTurk hesabı nasıl açılır?

BtcTurk 2013 yılında ülkemizde ilk bu alanda hizmet vermeye başlayan firmalardandır. Aşamalarıyla şimdi bünyesine her geçen gün yeni kripto para ekleyen BtcTurk hesabının nasıl açılabileceğini ele alacağız. Tüm aşamaları dikkatli bir şekilde yapmanızı öneririm.

#1 Öncelikle buradan BtcTurk sitesine gidelim. İsterseniz Google üzerinde BtcTurk yazıp arama yaparak da gidebilirsiniz. Fakat adres çubuğundaki sol üst kısımda kilit işareti olduğuna ya da site linkinin https ile başlamasına dikkat edin.

#2 Açılan sayfada sağ üstte bulunan yeni üyelik butonuna ya da orta kısımda bulunan hemen başlayın butonuna tıklayın.

#3 Yeni Üyelik butonuna tıkladığınızda hesap açma ile ilgili üyelik formu karşınıza çıkacaktır. Bu alanda tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Ad soyad, doğum tarihi ve TC Kimlik numaranız NVİ (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü) sisteminde doğrulanmak ve telefon numaranız ise 2 aşamalı doğrulama kodu gönderimi için kullanılacaktır.

NOT: Bilgilerinizi vermekten korkmayın. Çünkü Devletin çıkarmış olduğu kanunlara göre kara para aklamanın önüne geçebilmek için tüm kripto para borsaları kimlik doğrulama istemektedir. Devlet tarafından araştırma olması halinde belgeleri sunabilmeleri gerekmektedir.

#4 Üyelik formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra üyeliğimi başlat butonuna tıkladığınızda karşınıza bir yazı çıkacaktır. Bu yazıda tebrikler hesabınız açılmıştır. Hesabınızı kullanabilmeniz için girmiş olduğunuz e-posta hesabınıza doğrulama maili gönderecektir. E-posta adresinize girerek gelen mailden e-posta adresinizi onaylayınız. Artık hesabınız kullanıma hazır.

#5 BtcTurk sitesine Üye Girişi butonuna tıklayarak hesabınıza girebilirsiniz. Hesabınıza her giriş için site güvenlik amacıyla 2 doğrulama gerçekleştirmektedir. Telefon numarası ve kullandığınız cihazın size ait olduğunu yani cihaz doğrulaması istemektedir. Telefon numarası doğrulamasında telefonunuza bir kod gelir. Cihaz doğrulamasında ise e-posta hesabınıza bir kod gelir. Bu kodları girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

#6 Artık hesabınızı kolayca kullanarak kripto para alım satım yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda BtcTurk’ün eski sitesi karşılayacaktır. Açılan kısımdan güncel daha detaylı sitesi olan BtcTurk Pro sitesine geçiş yapabilirsiniz.

NOT: Hesabınızı oluşturduktan sonra kripto para al-sat yapabilmeniz için kimlik doğrulamasını yapmanız gerekmektedir. Ayarlar gidere sitenin istemiş olduğu şekilde kimliğinizi göndermelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu