İnternetTeknoloji

YouTube Videolarından Resim (Thumbnail) Alma

YouTube’a günde binlerce video yükleniyor. Peki, bu yüklenen videolar için oluşturulan resimleri nasıl indirebiliriz. YouTube videolarından resim (thumbnail) nasıl alınır?

Popüler video platformu YouTube her geçen gün gücüne güç katarak gelişiyor. Bu gelişimle beraber haliyle kullanıcı sayıları çok yüksek seviyelere ulaştı. YouTube’a günde binlerce video yükleniyor. Biz de kendi YouTube kanalımıza içeriklerimizi yüklüyoruz. İçeriklerimizi yüklerken video görsellerini kendimiz hazırlıyoruz. Fakat başka bir kullanıcının videosunda kullanmış olduğu resmi beğenip indirmek isterseniz listelediğimiz adımları sırasıyla uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube Videolarından Resim (Thumbnail) Nasıl Alınır?

1. Öncelikle resmi almak istediğimiz videoyu tarayıcınızdan açınız. Biz kendi YouTube kanalımızda paylaşmış olduğumuz “Google Hesap Kurtarma – Gmail Şifremi Unuttum!” isimli videomuzu kullanarak gerçekleştirdik işlemleri.

https://www.youtube.com/watch?v=_UQcJRN4BzM

2. Video linkinde yer alan “www” yerine “img” yapmalısınız. Daha sonra “watch?v=” yerine de “vi/” eklemelisiniz. Ancak siz bu aşamalarla uğraşmamanız için daha basitleştirdik.

3. Resimde olduğu gibi videonuzun linkinde “watch?v=” yazısından sonra yer alan kısmı kopyalayın ve vermiş olduğumuz linkteki A yazan yere yapıştırın.

https://img.youtube.com/vi/A/B

Daha sonra görseli hangi kalitede indireceğinizi belirlemek kalıyor. Link’de bulunan B yazan kısıma da aşağıda belirtmiş olduğumuz kodlardan birini ekleyerek istediğiniz kalitede resme ulaşabilirsiniz. YouTube bize videoda bulunana 6 farklı görseli indirmemize olanak sağlıyor.

“/maxresdefault.jpg”

Bu kod ile video hd kalitesindeyse en kaliteli ve en büyük fotoğrafı alabilirsiniz.

Örnekhttps://img.youtube.com/vi/_UQcJRN4BzM/maxresdefault.jpg

“/hqdefault.jpg”

Hd kalitesindeki görseli indirmenizi sağlar.

“/mqdefault.jpg”

Bu kod orta derecede kaliteye sahip fotoğrafı indirmenizi sağlar.

“/1.jpg”, “/2.jpg”, “/3.jpg” Bu rakamlar ile verilen değerler ise video içerisindeki farklı zamanlardan çekilen fotoğrafları indirmenizi sağlar.

Belirtmiş olduğumuz kodları A ve B yazan kısımlara ekleyerek istediğiniz videolardaki resimleri kolayca indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu