Teknoloji

Geoorbital – Bisikletinizi Elektrikli Bisiklete Dönüştüren Tekerlek

Kickstarter üzerinde projesi başlatılan GeoOrbital Wheel kullanılarak, 60 saniyede kendi bisikletinizi kolayca elektrikli bisiklete dönüştürebilirsiniz.
geoorbital

Patent onayı bekleyen GeoOrbital tekerlek, TRON motosikletlerindeki sistemle aynı olarak, bisikletinizin ön tekerinin değişmesiyle, sizlere elektrikli bisiklet deneyimini sunuyor.

26, 28, 29 inç ve 700C jant ile uyumlu ürün, içinde 36V 500W DC motora sahip. 36V 6A değiştirilebilir lityum iyon bataryası 3 saatte şarj olup, hiç pedal çevirmeden sizi 20 km götürebiliyor.Pedal çevrilmesi halinde ise 50 km gidebiliyor.

GeoOrbital tekerlek, bisiklet kullanım halinde şarj olma özelliğine de sahip. Bisikletin gidonuna takılan bir hızlanma butonu ile kolayca elektrikli gücü kullanabiliyorsunuz.

Her hava şartı altında çok iyi performans sağlayan GeoOrbital tekerlek, içi dolu köpük yapıda olduğundan, patlama ya da yırtılma durumlarından etkilenmiyor.Tekerlek üzerindeki USB çıkış, bisiklet ışıklarını, hoparlörü kontrol ederken, telefonları şarj etmeye de yarıyor. Eğer batarya sökülürse, teknik olarak elinize bir Powerbank geçmiş oluyor.
Kickstarter’da 75 bin dolar hedefi olan proje,1 milyon 250 bin dolar toplayarak hedefine ulaşmış durumda. GeoOrbital tekerleği satın almak için 995 doları ödeyerek sahip olabilirsiniz.Tekerleği buradan alabilirsiniz.

Peki Bu Kickstarter Nedir?

Kickstarter; sanatçılar, tasarımcılar, mucitler, film yapımcıları vb. için destek toplayan bir platformdur. Site şu şekilde fonlama işlemini gerçekleştirmektedir. İlk olarak siteye yaratıcı olduğuna inandığınız projenizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan para miktarını belirleyip tanıtımını hazırlıyorsunuz. Sunmuş olduğunuz proje kayda değer görülürse projeniz sitede yayınlanıyor. Bundan sonrası sitenin gönüllü destekçileri tarafından ürünü gerçekleştirmek için gerekli olan (1-90 gün) arasında belirlenen fonu toplamanız gerekmektedir.

Belirlenen para belirlenen süre içinde toplanılırsa site %5 pay alıyor siz de projenizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Eğer istenilen paraya ulaşılmazsa kampanya iptal oluyor ve destek yapan bağışçılardan para çekim işlemi gerçekleştirilmiyor. Bu durumda site pay almıyor. Sahiplik hakları %100 proje yaratıcısında kalıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu