Instagram’dan Hesap Onaylama Formu – Mavi Tik

0
199

Popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram’da onaylanmış hesap (mavi tik) almak daha kolay hale geldi.instagram-mavi-tik

Instagram geçtiğimiz ayda yapmış olduğu açıklaması ile sosyal medya platformlarını kullananlar için vazgeçilmez hale gelen onaylanmış hesaplar hakkındaki değişiklikleri kullanıma sundu. Popüler uygulama yapmış olduğu açıklamada güvenlikle ilgili değişikliklerede yer vermesine rağmen içlerinde en dikkat çeken madde mavi tik formu oldu.

Instagram yapılan güncelleme ile 3 değişikliğin geleceğini açıkladı. Bunlardan ilki çok sayıda takipçisi olan hesapların değerlendirilmesi adına profil kısmında ‘Bu Hesap Hakkında’ kısmını kullanıcılara sunacak. ‘Bu Hesap Hakkında’ bu kısımda hesabın Instagram’a katılım tarihi, ülkesi ve son 1 yıldaki kullanıcı adı değişiklikleri ile hesabın yürüttüğü reklamlar görüntülenebilecek. İkincisi ise onaylanmış hesap formunu kullanıcılarına sunmaya başlıyacağı oldu. Üçüncü bir yenilik ise Instagram hesaplarını daha güvenli hale getirmek için iki faktörlü kimlik  doğrulama sistemini kullanıma sunduğunu açıkladı.

Peki herkesin uzun zamandır beklediği hesap onaylama işlemi nasıl yapılıyor ?

Popüler uygulamada daha önceden markalar,ünlü kişiler ve tanınmış kişiler 3.parti kuruluşlar tarafından destek alarak hesaplarını onaylatabiliyorlardı. Fakat yapmış olduğu güncelleme sayesinde tüm kullanıcılar fromu doldurarak onyalanmış hesap başvurularını gerçekleştirebilecekler. Fakat Instagram kullanıcıların hesap onayını alınabilmeleri için hesaplarının servis koşullarına ve topluluk kurallarına uyması gerektiğinin altını çiziyor.

instagram-hesap-onaylatma

 

Instagram’da mavi tik alabilmek için telefonumuzdan Instagram profil kısmımıza giriyoruz daha sonra  “Ayarlar” kısmından “Hesap onayı talep et” seçeneğini seçerek forma ulaşıyoruz. Bu kısımda kullanıcı adı, ad soyad bilgilerinin yanı sıra, talebin değerlendirilebilmesi için doğum tarihini net bir şekilde gösteren kimliğin (ehliyet, pasaport veya kimlik kartı) fotoğrafını da eklendikten sonra Gönder’e basarak başvurunuzu gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Daha sonra başvurunuz incelenerek belli bir süre içinde size olumlu ya da olumsuz dönüş yapılıyor. Bu yapılan olumsuz sonucun ardından tekrar başvuru yapabilmeniz için 1 ayın geçmesi gerekiyor. Yani hesabınız kabul edilmez ise tekrar 1 ay sonra başvuru yapabiliyorsunuz.

Instagram, hali hazırda mavi rozetleri ünlüler, kamu kurumları, global markalar veya markaları temsil eden kişiler için veriyor. Mavi rozete tüm kullanıcıların kavuşabilecek olması güzel bir gelişme. Peki, siz Instagram’da onaylı hesaba sahip olmakiçin başvuruda bulunmayı düşünüyor musunuz?

 

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :