Teknoloji

En İyi 3 Instagram Gönderi Planlama Aracı

Sosyal medya ile tanışalı çok kısa bir süre olmasına rağmen popülerliği her geçen gün daha da artmaya devam ediyor.

Bu sosyal medya hesaplarını yönetmek hem normal hem de profesyonel kullanımlarda belli başlı sorunları ortaya çıkardı. Hal böyle olunca takipçilerin beklentilerini karşılamak için daha çok zaman harcayan hesap yöneticileri belirli noktalarda yetişememeye başladı. Bu sorunu fark eden yazılımcılar sosyal medya planlama araçları geliştirmeye başladılar. Bizde sizler için Dünya’da sosyal medyanın devlerinden olan Instagram’da gerek mobil gerekse masaüstü üzerinden kullanabileceğiniz 3 gönderi planlama aracını listeledik. Umarım listedeki araçlar gönderilerinizi planlamada sizlere katkı sağlar.

1.Apphi Post

Instagram’da bir paylaşım yapmak istediğinizde manuel olarak her seferinde uygulamaya giriş yapmak zorundasınızdır. Fakat bu uygulama ile içerikleriniz önceden planlayarak paylaşımlarınızı otomatik olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. İçerikleriniz planlandığı zaman uygulama tarafından paylaşıldıktan sonra kullanıcıya bildirimde göndermektedir. Uygulama hem yer bildirimi ve kişi etiketleme özeliklerini barındırıyor. Ücretsiz sürümde ayda sadece 10 içerik planlayabiliyorsunuz. Daha fazla içerik planlamak isterseniz hesabınızı bir üst pakete güncellemeniz gerekmektedir.

 

apphi-içerik-planlama

2.Later

Bu planlama aracını sadece masaüstü olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulama içerikleriniz planlamanızı bilgisayar üzerinden gerçekleştirmenizi sağlıyor. Instagram paylaşımlarının planlanması yanı sıra Instagram hikâye paylaşımı planlamalarını da gerçekleştirebiliyorsunuz. Ücretsiz sürümde ayda sadece 30 içerik planlayabiliyorsunuz. Üst pakete aylık 9 dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz yıllık alımlarda bu pakete aylık 7.5 dolara sahip olabiliyorsunuz.

 

 

3.Planoly

Bu paylaşım aracı ile hem masaüstü hem de mobil olarak Instagram paylaşımlarınızı planlayabilirsiniz. Genel olarak Apphi uygulamasının benzer bir versiyonudur. Bu araç ile ücretsiz versiyonda aylık 30 paylaşım, sadece fotoğraf ve analitik değerlere bakabilme şansınız var. Fakat bu özellikler sizin için yeterli olmaz ve video paylaşım planlamaları gerçekleştirmek isterseniz üst pakete 9 dolar ödeyerek yıllık alımlarda da bu pakete aylık 7 dolar ödeyerek geçebiliyorsunuz.

Instagram Nasıl Kuruldu?

Instagram popüler sosyal platformlar gibi iki genç bilişim tutkunu tarafından kuruluyor. Bu iki genç ABD’nin en prestijli üniversitelerinden bir tanesi olan Stanford mezunu Kevin Systrom ve Mike Krieger Instagram’ı kurmadan önce Silikon Vadisi’nin önde gelen şirketlerinde deneyim kazanıyorlar. Bu kazanmış oldukları deneyimlerle ve sinerjiyle fotoğrafları kolayca düzenleyen ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak veren bir uygulama geliştirme karar veriyorlar. İkili bu fikirleri ile bugün dünyanın en fazla kullanılan fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulamasını geliştiriyorlar.

Silikon Vadisi’nin gözdelerinden bir tanesi haline gelen Instagram’a yatırım yağıyor. 6 Ekim 2010 tarihinde hayatımıza giren fotoğraf ve video paylaşım aracı gün geçtikçe popülerliği artıyor ve Instagram, Nisan 2012 yılından Facebook şirketi tarafından tamı tamına 1 milyar dolara satın alınıyor. Facebook şirketi Instagram’ı satın aldıktan sonra rakipleri karşısında eklediği yeni özelliklerle gücüne güç katmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu