İncelemeTeknoloji

YouTube Mp3 Dönüştürme Nasıl Yapılır? – Vubey

Popüler video izleme sitesinde belgesel, dizi, film ve müzik gibi birçok içerik bulunuyor. Peki, bu içerikleri ses dosyasına nasıl dönüştürebiliriz? YouTube Mp3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

YouTube, müzik platformlarında bulunan tüm müziklerin videolarını barındırmaktadır. Hal böyle olunca internet kullanıcıları bu videoları müzik dosyasına çevirerek doya doya dinlemek istiyorlar. Bizde sizler için uygulamasız tarayıcı üzerinden dönüştürme yapabileceğiniz sitenin nasıl kullanılacağını açıkladık.

Video URL’sini Kopyalayın!

youtube-mp3-dönüstürme

Bu yöntem sayesinde bilgisayarınız herhangi bir program indirmenize gerek kalmadan site üzerinden kolayca mp3 dönüştürme işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Sitede dönüştürme işlemini gerçekleştirebilmek için gerekli işlemleri adım adım yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle dönüştürmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalamanız gerekmektedir.

Vubey Sitesine Git!

vubey

Dönüştürme işlemin gerçekleştireceğimiz siteyi yeni sekmeden açın. YouTube videolarını ses dosyasına dönüştürmek için birçok site vardır. Fakat hem hızlı hem de kullanımı kolay olmasından dolayı bizim favori dönüştürme sitemizdir. Vubey sitesine girdikten sonra kopyalamış olduğumuz URL’yi “VİDEO URL” yazan kısma yapıştırmamız yeterlidir. Site dönüştürmek istediğiniz sesin kalitesini seçmenize de olanak sağlıyor.

Dönüşüm İçin Bekleyin!

vubey-2

URL’Yİ yapıştırdıktan sonra ve ses dosyasının kalitesinin ayarlamasını yaptıktan sonra “CONVERT TO MP3” yazısına tıklayarak dönüştürme işleminizi başlatabilirsiniz. Bu işlem uzun videolarda bazen 1-2 dakika sürebilir. Fakat site genel olarak çok hızlı bir şekilde dönüştürme işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Sesi İndirin!

vubey-3

Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra “Click Here to downland your MP3 file” yazısındaki turuncu renkli Here yazısına tıklayarak dönüştürdüğünüz ses dosyasını bilgisayarınız indirebilirsiniz.

YouTube’un Kuruluş Öyküsü

YouTube, 2005 yılında 3 eski paypal çalışanı Steve Chen, Chad Hurley, Jawed Karim tarafından ABD’nin San Bruno/California eyaletinde kurulmuştur. Kuruluşunun üzerinden 1 sene geçmeden 2006 yılında Google tarafından 1.65 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır. Google’ın tarihindeki en büyük satın alımlarıdandır.

Çalışma prensibi Google tarafından düzenlenerek daha uygun bir site haline getirilen Youtube, daha çok kişiye ulaşılarak tanınmıştır. İngilizce adıyla “broadcast yourself” yani “kendini yayınla” sloganıyla yola çıkan Youtube bugün dünyada en çok tıklanan paylaşım sitesi olarak internet dünyasında yerini almıştır.İnternet ortamında videonun öneminin artmasıyla birlikte büyük bir ivme kazanmıştır. Günümüzde ise televizyonu geçerek bambaşka bir güncel platform haline gelmiştir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu