Teknoloji

Güvenilir Olmayan Kestirmelere İzin Verme! Yok

Kestirmeler birden fazla dokunuş ile yapabildiğiniz işlemleri tek dokunuşla yapabilmenizi sağlamaktadır. Hazır olan kestirmeler galeride mevcuttur fakat bazen bu kestirmeler yeterli olmamaktadır. Bu yüzden galeri dışındaki kaynaklardan kestirmeler eklemek zorunda kalıyoruz. Dış kaynakdan alınan kestirmeler “güvenilir olmayan” olarak işaretlendiği için izin vermeniz gerekmektedir.

Kestirmeler telefon üzerinden yapmak istediklerimizi kolayca bizim yerimize gerçekleştiriyor. Peki, bu işimizi kolaylaştıran kestirmelerin bazıları farklı üreticiler tarafından geliştirildiği için kullanıma olanak sunulmuyor. Bu yüzden kestirmelerin ayarlarından güvenilir olmayanlara izin vermeniz gerekmektedir.

Peki, Güvenilir Olmayanlara Nasıl İzin Verilir ?

Cihazınızdan ayarlara giriniz ve ayarlarda bulunan kestirmelere gidiniz. Açılan sayfada Güvenilir Olmayan Kestirmelere İzin Ver’in yanındaki açma kapama tuşuna basarak izin veriniz. Bu işlemi yaptıktan sonra paylaşılmış dış kaynaktan yükleyeceğiniz kestirmeleri kolayca kullanabilirsiniz.

〈 NOT: Kestimeleri yeni kullanmaya başlayanlarda ayarlarda “Güvenilir Olmayan Kestirmelere İzin Ver” ayarı görünmemektedir. Bu problemi çözebilmek için kestirmeleri açın ve herhangi bir kestirmeyi kullanın. Bu işlemi yaptıktan sonra ayarlar kısmına İzin Ver ayarı gelecektir. 〉

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu