Teknoloji

Sahte Boston Dynamics Robotu – Viral

Son günlerde popüleritesi artan sahte Boston Dynamics robotu görenleri hayrete düşürmeyi başardı. Viral olarak paylaşılan video kısa sürede tüm dünyada yayılmayı başardı.

Google bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Boston Dynamic, hazırlamış oldukları robot çalışmalarını kamuoyu ile paylaşıyor ve geldikleri noktayı gözler önüne seriyorlar. Genellikle çalışmlarını YouTube üzerinden paylaşıyorlar ve robotlardaki katettikleri gelişimi, ilerde  neler yapılabilecekleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyorlar. Son günlerde paylaşılan ve kısa sürede yayılan video ise Boston Dynamics’in paylaştığı videolara benzer bir çalışma. Boston Dynamics‘ten tek fark bu seferki robot sahte!

Boston Dynamics videolarında genellikle robotları zorlamalarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyorlar. Robotlara inanılmaz haraket yaptırarak gelmiş oldukları noktaları ve gelcek hakkında yorum yapmmaızı sağlıyorlar. Kısa sürede yayılan videoda ise aynı şekilde sahte robotu zorluyorlar ve Boston dynamics‘in videolarından farklı olarak robot insanlara tepki veriyor. İnsanın robota yaptırdıklarını robot insanlara yaptırıyor. Tabi bu konuda endişelenen kişiler kısa süre sonra gerçeği öğreniyorlar.

YouTube üzerinden benzer videolar hazırlayan Corridor kanalı hazırlamış olduğu sahte robot videosu ile görenleri şaşırtmayı başardı. Videoda tüm insanlar hakkında korku salan robot gerçeği gerçek oluyor ve robot insanların yerini alıyor. Corridor ekibi videonun nasıl hazırlandığına dair bir videoda paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu