Samsung, S10’da 1.5 Kat Daha Hızlı Ram

Google News Teknosilimo

Samsung, yeni modeli S10’da yeni nesil LPDDR5 RAM kullanmaya başlayacak. Kullanılan bu RAM’ler ise eskisine göre 1.5 kat daha hızlı olacağı belirtiliyor. Samsung, S10’da ve yeni nesil modellerinde 1.5 Kat Daha Hızlı Ram

samsung-s10-1.5-kat-daha-hızlı-ramGeçtiğimiz Temmuz ayında Samsung yeni nesil LPDDR5 DRAM’lerini tanıtmıştı. Yeni DRAM’ler aslında eski nesil DRAM’ler üzerinde yapılan performans geliştirmelerinin sonucu ortaya çıkna ürünler. Yeni nesil RAM’ler şimdilik hiçbir telefonda kullanılmıyor fakat sızdırılan bir bilgiye göre Samsung Galaxy S10’da kullanılacağı sızıntılar arasında yer alıyor.

samsung-s10-1.5-kat-daha-hızlı-ram-1Yapılan performans geliştirmeleri bir grafik üzerinde detaylı açıklamalara yer verilmiş. İstatistiklere göre yeni DRAM’lerin eskisinde göre 1.5 kat daha hızlı oldukları bariz bir şekilde ortada. Bu oran ise yakalaşık saniyede 51.2 GB’lık ham veri aktarımı diyebiliriz.

Yeni nesil RAM’deki bu artış 4K video çekimi kolaylaştıracak, günümüzde popülerliği git gide artan yapay zekaların daha hızlı çalışmasını sağlayacak ve enerji tüketimi ise toplamda %30 kadar daha az olacak.

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :