Lyft Bisiklet Filosu Kuruyor!

Google News Teknosilimo

Alt yapı olarak birbirine benzeyen ve Uber’in en büyük rakiplerinden olan Lyft, iş ağını ve hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor. Lyft, ülkemizde de çoğu büyük şehirlerde kullanımı mevcut olan bisiklet kiralama sisteminin benzerini kendi iş ağına eklemek için kolları sıvadı. Şuan için şirket, seçilmiş olan şehirlerde mobil uygulama üzerinden bisiklet kiralama işlemlerinin yapılabileceğini açıkladı.

lyft-bisiklet-kiralama-filosu-kuruyor

Şirket New York’ta hayata geçirilecek olan girişimi ile Citi Bike, Ford GoBike, Divvy, Blue Bikes ve Capital Bikeshare gibi kendi bisiklet kiralama servisini hayata geçirecek. Söylenenlere göre kendi bisiklet kiralama servisini hayata geçirmesi 250 milyon dolara mâl olacak.Şirkete haziran ayında AllianceBernstein, Baillie Gifford, KKR, CapitalG ve Rakuten gibi destekçileri tarafından toplamda 600 milyon dolarlık bir fonlama yapılmıştı.

lyft-bisiklet-kiralama-filosu-kuruyor-1

Girişimi gerçekleştirebilmek için New York’un popüler bisiklet kiralama servisiyle bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Lyft New York’taki Citi Bike’a 100 milyon dolarlık bir fonlama gerçekleştirecek. Yapılan fonlama ile şirket 2023 yılına kadar bisiklet sayısını 3 katına çıkaracak. Bu girişimle beraber Lyft, ABD’deki en büyük bisiklet servisine sahip olacak.

Şirket bisiklet filosu girişimin gerçekleştirmeden önce Denver’da bir scooter filosu kurmuştu. Scooter filosundaki hizmetlerinde başarılı bir şekilde yürütme işlemini gerçekleştiren Lyft, umarız bisiklet filosunda da aynı başarıyı yakalar.

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :