KYK Kredi Burs Sonuçları Açıklandı mı?

Google News Teknosilimo

KYK kredi burs sonuçlarını bekleyen öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri KYK’nın sonuçları açıklamasıyla son bulacak.

Yüz binlerce öğrenci harcamalarını gerçekleştirebilmek için 15-21 Ekim tarihleri arasında KYK kredi burs başvurularını gerçekleştirmişlerdi. Üzerinden 22 gün geçmesine rağmen hala açıklanmayan KYK kredi burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK kredi burs başvurusunu 15-21 Ekim arasında gerçekleştiren adayların sonuçları merakla bekleyişleri devam ediyor. Henüz Kredi Yurtlar Kurumu tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.  Geçtiğimiz yıl 16-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen KYK başvuru sonuçları 16 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Geçen yıla göre bu senenin KYK sonuçları bu hafta içinde açıklanması beklenilmektedir.

KYK Kredi Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz yılın başvuru sonuçlarının 23 gün içinde açıklanması dikkate alınırsa bu yılın başvuru sonuçları tahmini olarak 13-14 Kasım tarihleri arasında açıklanması beklenilebilir.

kyk-kredi-bursu-aciklandi-mi

KYK Kredi Burs Ödemeleri Ne Zaman Gerçekleştirilir?

İlk defa kredi burs alacak öğrenciler başvuruyu gerçekleştirmiş olduğu aydan itibaren çıkan kredi/burs öğretim süreleri boyunca ödenir. Ödemeler Ziraat Bankası tarafından T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır. Öğretim süresi biter bitmez kredi/burs kesilir. Öğrenim sırasında ise öğrencinin okuldaki başarısına göre, okul zamanda sigortalı bir işe girmeyle vb. sebeplerle kredi/burs kesilmeleri gerçekleşebilir.

KYK Kredi Burs hakkındaki sıkça sorulan soruların tüm cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

KYK Kredi/Burs Miktarı Ne Kadar?

2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için KYK kredi burs başvurusu yapan öğrencilerin merak ettiği en büyük sorulardan biri de ise ne kadar kredi/burs alacaklarıdır. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın açıklaması göre KYK burs ücretleri bu yıl;

Lisans – 500 TL

Yüksek Lisans – 1000 TL

Doktora – 1500 TL

KYK tarafından kazanan öğrencilere bu burs/kredi miktarları öğrenim süresince her yıl belli oranda arttırılmaktadır.

 

 

 

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :