ÖzelSinema

İzlemeniz Gereken En İyi 4 Yeni Film Fragmanı

Filmler piyasaya çıkmadan önce filmden kısa kesitlerin olduğu fragmanlarını yayınlıyorlar. Fragmanlar filmin ana noktaları ve önemli anları hakkında çok fazla bilgi vermeden seyirciyi heycanladırabilmelidir. Fakat mükemmel bir filmde fragman oluşturmak çok zordur. Piyasada yeni çıkan birçok filmin fragmanı var. Bu çıkan filmler arasında iyilerini bulmak için zaman kaybetmemeniz adına sizler için en iyi 4 filmi listeledik.

Ölümcül Makineler – Mortal Engines

Filmin her yeni fragmanı sonuncusundan daha çok ilgi görüyor. Philip Reeve’in aynı adlı romanından uyarlanan Mortal Engines , büyük “yırtıcı şehirlerin” karada dolaştığı, küçük şehirleri avladığı ve ele geçirdiği kıyamet sonrası bir gelecekte gerçekleşiyor. Film, Weta Digital için eski bir görsel efekt süpervizörü olan Christian Rivers’ın ilk yönetmenlik filmidir ve filmin fantastik kategori olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin yapımcısı Peter Jackson’dan gelmesi faktörüde büyük merak uyandırıyor.

Çıkış Tarihi:  14 Aralık 2018

Bardak – Glass

“I see dead people” repliği ile The Sixth Sense filminde kendinden söz ettirmeyi başaran asıl adı Manoj Nelliyattu Shyamalan olan hint asıllı yönetmen,senarist, oyuncunun The Sixth Sense filmi ciddi bir gişe hasılatı getirdi. Bunun yanı sıra eleştirmenler tarafından oldukça beğenildi. 6 dalda Oscar’a aday gösterilen bu film farklı film festivallerinden de aldığı 30 ödülün sahibi oldu. Başarıya doymayan M. Night Shyamalan bu filmin ardından doğa üstü gerilim filmi olan Unbreakable’ı çekti. M. Night Shyamalan’ın kült lasiklerinden biri olarak kabul edildi ve yönetmen bu filmi favorisi olarak gösterdi.

Son filmi Split ile şeytanın bacağını kırıp küllerinden yeniden doğarak oldukça iyi bir film ortaya çıkardı. James McAvoy‘un başarılı oyunculuğu ile taçlandırdığı film; 23 farklı kişiliğe bölünebilen kişilik bozukluğuna sahip, üstün zekalı Kevin adlı bir karakterin hikayesini konu alıyordu. M. Night Shyamalan, son filmi Split ve Bruce Willis-Samuel L. Jackson ikilisiyle alternatif bir süper kahraman anlatımı yaptğı Unbreakable‘ın dünyasını birleştirip Glass’ta buluşturacak. Başrollerini Samuel L. Jackson, Bruce Willis ve James McAvoy ve Sara Paulson’unpaylaştığı GlassPaulson’ın canlandırdığı psikiyatrın 24. alter egosu ile terör estiren Crumb’ı, ölümsüz olduğu düşünülen Dunn’ı ve kemikleri cam kadar kırılgan olan Price’ı tedavi eden bir doktorun hikayesini anlatacak.

Çıkış Tarihi: 18 Ocak 2019

Kaplan – Tiger

Sih dininde sakal kesmek dinin kurallarına aykırı bir davranıştır. Pardeep Nagra Olipiyat olyunlarında yarışabilmesi için sakallarını kesmesi gerekir. Fakat dinin kurallarına uymadığı için sakklarını kesmez ve oyunlarda mücadele etme fırsatını kaybeder. Tiger filmi, inançlarından ödün vermeyi reddeden bir Sih olan Pardeep Singh Narga’nın gerçek dünya öyküsünü canlandırıyor.

Çıkış Tarihi:  2 Kasım 2018

Hayvan Mezarlığı – Pet Sematary

Stephen King’in en ünlü eserlerinden biri olan “Hayvan Mezarlığı”nın uyarlaması olan filmin ilk fragmanı korku severleri tatmin etmeyi başardı. Hikaye, bir kırsal bölgeye doktor ve ailesinin taşınmasının ardından olaylar zinciri gelişmeye başlıyor. Çünkü taşındıkları yer Hayvan Mezarlığı’nın tam yanıdır. Bu mezarlık yeniden canlanma gücü olan gizemli yerlilerin gönüllü olduğu toprakları barındırmaktadır. Bir dizi olay bu doğrultuda gerçekleşerek gelişiyor.

Çıkış Tarihi: 5 Nisan 2019

Sizler için izlemeniz gereken en iyi 4 yeni film fragmanı’nı listeledik içlerinden en beğendiğiniz fragman hangisi oldu?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu