ÖzelSinema

İzledikten Sonra Dünyayı Gezmek İsteyeceğiniz 5 Film

Bazı filmler bizleri adeta atmosferi içine alır ve filmde gezen bizmişiz gibi hissederiz. İşte izledikten sonra sizi etkisi altına alarak gezme hissi oluşturan 5 filmi sizler için derledik.

1. Slumdog Millionaire – Milyoner

dünayayi-gezmek-isteyeceginiz-5-film-1

Dünyada yoksul insanların çoğunlukta olduğu Hindistan’da geçen bir “milyonerlik” öyküsü olan filmde, Hindistan’ın gecekondularının bulunduğu mahallede yaşayan genç Jamal’in sıradışı hikayesi aktarılıyor.

Jamal, fakir ve öksüz ancak idealist bir çocuktur. En büyük isteği, Hindistan’ın en ünlü bilgi yarışması programına katılmak ve büyük para ödülünü kazanmaktır. Jamal yarışmaya katılır ve tüm soruları bilmesinin ardında hile yapmış olduğu düşünülerek tutuklanır. Olaylar zinciri bu şekilde devam eder.

2. Into the Wild

dünayayi-gezmek-isteyeceginiz-5-film-2

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Alaska‘nın muhteşem eşsiz doğası filmde sizi bekliyor.

3. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring -Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, dünyanın kaderini değiştirecek olan yüzükten kurtulmak için verilen mücadelesi ve Yeni Zelanda‘nın benzersiz güzellikleriyle muhteşemliğine muhteşemlik katıyor. Eşsiz güzellikler adeta filmin içine çekiyor.

4. The Motorcycle Diaries – Motor Günlüğü

İki genç Arjantinli, 23 yaşındaki cüzzam uzmanı tıp öğrencisi Ernesto Guevara ve 29 yaşındaki biyokimyager Alberto Granado, gerçek Latin Amerika’yı keşfetmek üzere 1952 yılında yola çıkarlar. Filmde seyahat ederken karşılaştıkları güzellikler ile bir nebze de olsa sizde seyahat ediyor hissine kapılmanızı sağlıyor.

5. Pirates of the Caribbean – Karayip Korsanları

Gerek animasyonlar, gerek çekimin yapıldığı platformlar ile izleyicilerine görsel şölen yaratıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu