CihazlarTeknoloji

Havada Yüzen Flyte Saat (STORY)

Yüzen ampul tasarımı ile büyük hayran kitlesine ulaşan başlangıç ​​şirketi Flyte , yakın zamanda Kickstarter’da başka bir proje başlattı.

Yeni projesi , ahşap bir tabanın etrafında mıknatıslar yardımıyla bir krom topu yönlendirerek oluşturulan havada yüzen saat (Story Saat)  görenleri şaşkına çeviriyor. Story sadece bir saat değil; Zamanı görselleştirmenin benzersiz bir yolu.

Story saat yatay, dikey olarak veya 60 derecelik bir açıyla kullanmanıza olanak sağlıyor. Bir standa yaslayabiliyor, duvara asabiliyor ve masanın üzerine düz bir şekilde koyarak kullanabiliyorsunuz. Bu özelliklerin dışında bir çok özelliklere de sahip.

Story saat yolculuk modu, saat modu ve zamanlayıcı modu olmak üzere 3 moda sahip. Yolculuk modunda, saati bir doğum günü veya yıldönümü gibi belirli bir tarihe ayarlayabilirsiniz ve Story saat, o özel günün geldiği gün saat 12’yi gösterdikten sonra özel etkinliğinize kadar sayım yapacaktır. Saat modunda, krom küre normal saat gibi günün her saatinde dolaşacaktır. Zamanlayıcı modunda ise belilediğiniz saat gelene kadar küre saat çerçevesinde bir tam devrini tamamlar.

Saati tam olarak görmek isteyeler için de dijital saati gösteren bir LED ekran da saatin modlarından ulaşabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra mobil uygulamaya bağlayabiliyor, gerçek zamanlı meteorolojik verilere göre aydınlatma sağlıyor ve arkasında bulunan ışık yardımıyla ayın evreleri, gün doğumu ve günbatımı ve sıcaklık gibi şeyleri taklit edebiliyor.

Kickstarter üzerinden hedeflediği 80.000 doları kısa sürede aşarak 350 bin dolar gibi bir destek toplamayı başarmıştır. Saat, diğer düz duvar saatlerine kıyasla küçük bir servete mal oluyor. Bu yüzden ürüne ne kadar erken ve seçtiğiniz renge bağlı olarak şuan için Kikstarter üzerinden 399 dolar ile 499 dolar arasında bir ücret ödeyerek ürüne ilk sahip olanlardan biri olabilirisiniz.

Peki Bu Kickstarter Nedir?

Kickstarter; sanatçılar, tasarımcılar, mucitler, film yapımcıları vb. için destek toplayan bir platformdur. Site şu şekilde fonlama işlemini gerçekleştirmektedir. İlk olarak siteye yaratıcı olduğuna inandığınız projenizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan para miktarını belirleyip tanıtımını hazırlıyorsunuz. Sunmuş olduğunuz proje kayda değer görülürse projeniz sitede yayınlanıyor. Bundan sonrası sitenin gönüllü destekçileri tarafından ürünü gerçekleştirmek için gerekli olan (1-90 gün) arasında belirlenen fonu toplamanız gerekmektedir.

Belirlenen para belirlenen süre içinde toplanılırsa site %5 pay alıyor siz de projenizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Eğer istenilen paraya ulaşılmazsa kampanya iptal oluyor ve destek yapan bağışçılardan para çekim işlemi gerçekleştirilmiyor. Bu durumda site pay almıyor. Sahiplik hakları %100 proje yaratıcısında kalıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu