Özel

Havacılığa Gönül Verenler – Kerem Gök

Havacılık endüstrisine derinden ilgi duyan Kerem Gök “aklı bir karış havada” sloganıyla beraber havacılık sektörüne gönül verenleri Youtube’da çekmiş olduğu videolar ile aklı bir karış havada olarak havacılık olaylarının peşinden süzülmenizi sağlıyor.

havaciliga-gonul-verenler-kerem-gok

Peki, Kerem Gök Kimdir?

6 Mayıs 1991 doğumlu İstanbul’da yaşayan kendi tabiriyle gökyüzüne âşık olup onu arada bir arabalarla ve İstanbul’la aldatan, yeni ve farklı her şeyin peşinden koşmayı seven havacılığa gönül veren bir yazardır.

Üniversite birinci sınıfta (2010 yılında) yazma işine Tuning Türkiye dergisinde metin yazarlığı ile gönül vermiştir. Türkiye’nin köklü ekonomi dergisi olan Infomag’de yazma hayatına adımını atmış. 2012’nin Eylül ayına kadar Infomag’de otomotiv sektörü ile ilgili yazılar yazmış ve birçok otomobil test etmiştir. Daha sonra çok uzun soluklu olmasa da 500Knots isimli online bir dergi çıkarmış. Çıkarmış olduğu dergi işini tek başına daha uzun gerçekleştiremeyip 500Knots’ı web sitesi olarak hayata devam ettirmiş. Kariyerini 2015 yılında Türk Sivil Havacılık Tarihine Damgasını Vuran Uçak Kazaları ve 2018 yılında da Bir Youtube Masalı kitabı ile taçlandırmıştır.

youtube-turkiye

Youtube Kanalında Neler Var?

15 Temmuz 2011 yılında açılmış Youtube kanalına sahip olan Kerem Gök kanala düzenli olarak son 2 yıldır içerikler yüklüyor. Kanalda yolcu uçakları, kargo uçakları, savaş uçakları, süper özel uçaklar (Concerde, Antonov AN-225) hakkında ilginç detaylara sahip videolar ve birbirinden gizemli uçak kazaları hakkındaki videoları ile Youtube Türkiye’de bu sektörle alakalı boş alanı doldurarak havacılığa gönül verenlerin meraklarını bir nebze de olsa gideriyor. Çekmiş olduğu videolarda ise popülaritesi Amerikan ve Avrupa havacılığına göre nispeten geri olan Rus havacılığına olan tutkusunu bariz bir şekilde yansıtıyor.

Kanalında En Popüler Olan 7 Videosu

1-Efsane Uçak-Kule Konuşmaları (TÜRKÇE)

2-Uçağın Havadayken Yakıtı Biterse!

3-İstanbul Boğazında Bir Uçak Gemisi

4-Konya Yolunda Bir F-4!

5-Kanadı Kopan Yolcu Uçağı (+18!)

6-Kuzey Kore Hava Kuvvetleri Ne Kadar Güçlü?

7-1500 Yolcu Taşıyabilen Sovyet Uçağı; ANTONOV AN-225

Sizde havacılığa gönül verenlerdenseniz Kerem Gök’ün blog sitesine buradan, Youtube kanalına da buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu