İnternetTeknoloji

Google Drive İndirme Kotası Aşıldı! Sorunu

Sıklıkla kullandığımız Google Drive üzerinden indirme kotası aşıldı, izin verilen oynatma sayısı aşıldı ile ilgili sorunları nasıl çözülür? Bu sorunu çözmek için 24 saat beklemek mi gerek yoksa başka bir yolu var mı?

Google’ın depolama platformu Drive üzerine yüklenen dosyalar aşırı görüntülenmeden dolayı Google tarafından güvenlik gerekçesiyle indirilmeyi geçici olarak kısıtlıyor. Kısıtlamanın gelmiş olduğu dosyalar ne önizlenebiliyor ne de indirilebiliyor. Google kendince güvenlik önlemi almaya çalışsa bile kullanıcılar bu durumdan pek de memnun değiller. Peki bu sorunu nasıl düzeltebiliriz?

Google drive kota aşıldı preblemini çözmek için gerekli adımları sırasıyla uygulayınız.

#1 Öncelikle indirmek istediğiniz dosyanın linkini açınız. Açılan sayfada sağ üst kısımda bulunan “Drive‘ım bölümüne ekle” yazısına tıklayınız.

#2 Google anasayfasındaki sağ köşedeki bulanan kare kutucuklu şekle tıklayarak kendi drive’ımıza gidiyoruz.

#3 İlk aşamada kendi drive’ımıza eklemiş olduğumuz dosyayı bularak üzerine gelip sağ tık yapıyoruz. Sağ tık yaptıktan sonra açılan kısımdan “Kopya Oluştur” yazısına tıklıyoruz.

#4 İşlemler neredeyse tamam son olarak oluşturmuş olduğumuz kopya dosyanın üzerinde sağ tık yapıyoruz ve açılan kısımdan “İndir” yazısına tıklayarak dosyanızı kolayca indirebilirsiniz.

NOT: Oluşturmuş olduğunuz kopya dosyalarının uzantıları değiştiği için bilgisayarınıza inince neden çalışmıyor diye telaşlanmayın. İndirmiş olduğunuz dosya örneğin “kota aşıldı sorunu.mp4 adlı dosyanın kopyası” şeklindeyse bilgisayarınızdan dosyayı yeniden adlandır diyin ve mp4 yazısından sonra gelen kısımları silin. Bu işlemi yaptıktan sonra dosyalarınız sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu