İnternet

Gmail Hesabı Nasıl Açılır ?

Gmail, popüler arama motoru olan Google’un kullanıcılara ücretsiz sunmuş olduğu mail servisidir.

Günümüzde teknoloji çok hızlı ilerliyor ve bizde bazen ayak uydurmakta zorlanıyoruz. Gelin şimdi günümüzde en çok kullanılan ve yan servislerle bağlantısı çok olan gmail servisinden hesap oluşturalım.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır ?

1| İlk olarak aşağıda vermiş olduğumuz görsele tıklayarak Gmail’in hesap oluşturucusu sayfasına gitmelisiniz.

2| Daha sonra kullanıcı adınızı belirleyiniz. Ancak kullanıcı adınızı seçerken Türkçe karakter olan ” ş, ç, ö, ü, ğ ” kullanmayınız.

3| Kullanıcı adınızı seçtikten sonra güvenli bir şifre belirleyiniz.

4| Şifrenizi belirledikten sonra devam seçeneğine tıklayın ve açılan sayfadan doğum tarihinizi gün/ay/yıl olarak girdikten sonra cinsiyet kısmını doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan daha sonra devam seçeneğine tıklayarak hesabınız açılmış olacaktır.  Bu sayede Google’ın tüm servislerini kullanabileceksiniz.

Google Tarihçesi

Larry Page ve Sergey Brin başlangıçta tez çalışması olarak BackRub adlı bir arama motoru üzerinde çalışmaya başladılar. Amaçları internet içindeki bulunan bilgileri kullanıcılara aradığını bulmalarında kolaylık sağlamak istiyorlardı. Bunun için bir ürün geliştirdiler.  İnterneti klasik motorlara göre daha farklı bir şekilde inceliyordu. Bu yüzden kısa sürede adları tanınmaya başladı. Google başlangıçta google.stanford.edu adresinde faaliyete geçti ve depolama için kullanacakları terabytelik diskleri Larry’nin yurt odasına yerleştirdiler. Bu arada da ürünlerini ticari hayata geçirmek için girişimci aramaya başladılar.

Yahoo’nun kurucusu David Filo ile bir görüşme ayarladılar. Fakat Filo belirli bir noktaya geldikten sonra müşteri aramalarını tavsiye edince ikili yola kendi başlarına devam etmeye karar verirler. Ama bu seferde veri merkezi kurarken kullandıkları kredi kartları başlarına dert olmaya başlar.

Bu sırada Sun Microsystems’in kurucularından Andy Bechtolsheim kendileriyle görüşmek ister. Fikri beğenir ve çok acelesi olduğundan Google adlı şirkete 100.000 dolarlık bir çek yazar. Ama böyle bir şirket var olmadığından parayı bir süre tahsil edemezler. Daha sonra yakınlarından topladıkları 1 milyon dolar sermaye ile 7 Eylül 1998 de bir arkadaşlarının garajında Google’ı kurarlar. Aynı yıl PC Magazine adlı derginin Google’ı en iyi 100 site arasında göstermesi ve yılın en iyi “arama motoru” seçmesi ürünün isminin duyulmasına büyük katkıda bulunmuştur. O günlerden bu zamana kadarher gün kendini geliştiren ve servislerine yeni servisler ekleyerek sektörün en önde gelenleri arasında yoluna emin adımlar ile devam ediyor.

Eğer Gmail hesabınızı hala açamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu