Özel

Gandalf Kostümüyle Yeni Zelandayı Gezen Gezgin

Fotoğrafçı Akhil Suhas , üniversiteden sonra ülke genelinde yaptığı 6 aylık gezisinde, eğlenmek için Gandalf kostümü giyerek çekimlerini gerçekleştirdi. Bu konsepti ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

https://www.instagram.com/p/BYKhcBcguIN/

“Fotoğraflarımda tekrar eden bir konu istedim ve ülkeyi ziyaret eden çok sayıda fotoğrafçıdan kendimi ayırmak için bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm!” Akhil’in yapmış olduğu açıklama şu şekilde; “Yeni Zelanda’nın 2 şeyle ünlü olduğunu düşündüğüm 5. kez Yüzüklerin Efendisi’ni izliyordum: Manzara resimleri ve Yüzüklerin Efendisi + Hobbit Trilogileri. Peki neden ikisini ve Gandalf’ı birleştirmiyoruz? ”

gandalf-kostumlu-gezgin

Akhil’in başlangıçta düşündüğü fikrin uygulamasının daha zor olduğunu anlaması uzun sürmedi. Fikrin zor olmasına aldırış etmeden hazırlıklara başladı. Uygun bir şekilde doğru kostümü bulması 2 ayını aldı, ama çok geçmeden yola koyuldu. İki kamera ve bir Gandalf kostümüyle 15.000 km yol kat etti. Zorlu zahmetlere katlanan fotoğrafcı sonunda amacına ulaşarak eşsiz manzara ve Gandalf fotoğraflarını sanata dönüştürdü.

gandalf-kostumlu-gezgin-1

Gandalf Karakteri

Gandalf bir Maia ruhudur ve gerçek adı Olorin’dir. Lorien ismi verilen bir bahçede yaşayan birer vala olan rüyaların efendisi Irmo’nun ve kız kardeşi Nienna’nın yanında yaşamaktaydı. Güneş’in 3. Çağında bir İstari (büyücü) olarak Sauran’a karşı gerçekleştirilen savaşta halklara yardımcı olması için Valar’ın kralı Manwe tarafından Orta Dünya’ya gönderildi.

Orta Dünya’ya gönderilen bu büyücüye elfler Mithrandir, cüceler Tharkun ve Harad, Batı dillerinde ise Gri Gandalf olarak nitelendirildi. Orta Dünya’ya vardığında ilk yaratılan elflerden OLAN Cirdan Nowe ona 3 elf yüzüğünden birisi olan ateş yüzüğünü emanet etti.

gandalf-kostumlu-gezgin-2

Hobbit kitabında anlatıldığı gibi ejderha Smaug’un öldürülmesi, Bilbo Baggins’in yüzüğü bulması ve Yüzüklerin Efendisi macerasındaki büyük rolü ile Sauron’un yenilmesini, Orta Dünya’ya barışın ve huzurun getirilmesini sağlamıştır. Sauron’un yok edilmesiyle Orta Dünya’daki görevini tamamlamıştır. Aragorn Birleşik Krallık’ın ilk kralı olmuş ve insanların çağı başlamış. Görevini başarıyla tamamlayan Gandalf, Frodo, Galadriel, Celeborn, Bilbo ve Elrond ile birlikte ölümsüz diyarlara geri dönmüşler ve bir daha Orta Dünya’da görülmemişler.

gandalf-kostumlu-gezgin-3

Gandalf karakteri İngiliz oyuncu lan McKellen tarafından filmde hayat bulmuştur. X-men filminde metallere hükmeden lan MacKellen Yüzüklerin Efendisi serisinde de Gandalf karakteriyle izleyicilerin kalbinde taht kurmayı başarmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu