Facebook’tan Kan Bağışı Dönemi Başladı!

Google News Teknosilimo

Geçtiğimiz senelerde kan bağışı sistemini duyuran Facebook, sistemi aktif hale getirdi. Facebook üzerinden gönüllü bağış yapmak isteyenlere yakınlarındaki bağış yerlerinin bildirimleri gönderilmeye başlandı.

facebook-kan-bagisi-bildirim

Facebook’un gönüllü kan bağışcıları sistemi bugün kullanılmaya başlandı. Sistem Chicago, New York, San Francisco ve Washington’da kullanılmaya başlandı. Kısa süre içinde de diğer bölgelerde kullanılması hedefleniyor.

Facebook uygulama içinde kan bağışcısı olmak istiyor musunuz? tarzında bir ekran ile sizleri karşılıyor.(Blood Donations) Kan bağışlama ekranında gönüllü olmak istiyorum diyerek programa katılmış oluyorsunuz. Bu sayede kan merkezlerinde ihtiyaç olan kana sahipseniz Facebook üzerinden bir bildirim alıyorsunuz ve yakınınızda olan kan merkezine giderek kan ihtiyacını karşılamış oluyorsunuz. Bu sayede bölgedeki kan sorunlarını çözmeyi hedefliyorlar.

facebook-kan-bagisi-bildirim-1

ABD’deki tüm kullanıcılar bu programa dahil olsalar bile yalnızca şimdilik belli bölgelerdeki kullanıcılar kan bağışında bulunabilecekler. Facebook üzerinden bu programa katılanlar kan vermek zorunda değiller. Bu program sayesinde aldıkları bildrimlere göre müsait olurlarsa kan bağışını gerçekleştirecekler.

facebook-kan-bagisi-bildirim-2

Dünyada her zaman kan insan için çok önemli bir rol almıştır. Yapılan araştırmalara göre ABD’de her yıl yaklaşık 13.2 milyon donerden 17.2 milyon ünite kan toplanılıyor. Bu değer çok fazla fakat kanın raf ömrünün sınırlı olmasıdan dolayı sürekli yeni kaynaklara ihtiyaç duyuluyor. Yakın zamanda tüm bölgelerde kullanıma sunularak kan ihtiyacı olanlar kısa sürede sorunları giderebilecekler.

 

 

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :