Özel

Dünyanın En Tehlikeli 8 Mesleği Ve Maaşları

Dünyada birçok meslek kendine göre zordur. Fakat mesleğin zorluğu bir yana tehlikeli olup olmaması da önemlidir. Birbirinden tehlikeli 10 mesleği sizler için listeledik.

Sizde daha maceracı bir meslek arıyor ve listedeki mesleklerden birini seçmek istiyorsanız seçmeden önce iki kere düşünmelisiniz. Bu meslekler romantik, heyecan verici ve maaşları çok iyi olabilir fakat tehlike bu mesleklerin göbek adıdır.

İnşaat İşçisi

insaat-iscisi

Güvenlik ekipmanları kullanılmasına rağmen birçok tehlike ile yüzleşebileceğiniz tehlikeli mesleklerdendir.

Ortalama Yıllık Maaş: 31.000 – 70.000 $

Kurye

kurye

Pek çok kişi bu mesleğin nesi zor diyebilir. Fakat şaşırtıcı bir şekilde pek çok ülkede son derece tehlikeli olarak kabul edilmiştir. Kuryeciler genelde dağıtımı bisiklet ve motor ile gerçekleştirirler. Trafikte bir arabanın sıkıştırması sonucu hayatlarını kaybetme ve soyguna uğrama riskleri yüksektir.

Ortalama Yıllık Maaş: 27.000 – 35.000 $

Boğa Biniciliği

boga-binicisi

90’ların sonlarına doğru popüler olan mesleğin ana mantığı bir boğa üzerinde 8 sn. kalmaya dayanır. Oldukça tehlikeli ve bir o kadar da zevkli bir meslektir. Fakat kazandığınız para hastane masraflarınızı karşılayamayabilir.

Ortalama Yıllık Maaş: 107.000 $

Dağ Rehberliği ( Dağ Mihmandarlığı )

dag-rehberi
Zeb Blais

Yüksek dağ zirvelerini keşfederken ağır teçhizatlar ile peşindekilere yol göstermenin yanı sıra peşindekilerden sorumlu olduğu tehlikeli bir meslektir.

Ortalama Yıllık Maaş: 70.000 $

Mikroçip Üreticisi

mikrocip-üreticisi

Hepimiz bilgisayarları ve telefonları kullanarak kolaylığın tadını çıkarıyoruz. Fakat bu cihazları üreten kişileri büyük tehlikeler beklemektedir. Bilgisayar çipleri üretmek için arsenik gibi birçok tehlikeli kimyasal kullanılmaktadır. Kullanılan kimyasallara uzun süre maruz kalan kişilerde doğum kusurları, solunum sorunları ve kanser gibi hastalıkların görülme riski vardır.

Ortalama Yıllık Maaş: 61.000 $

Savaş Muhabiri

savas-muhabircisi

Gerçekleri dünyaya anlatmak ve yansıtmak doktor olmak kadar önemlidir, ancak daha risklidir. Çünkü eylemin bulunduğu ortamda gazeteci olarak değil, bir düşman olarak değerlendirilirsiniz.

Ortalama Yıllık Maaş: 36.000 $

Ormancılık ( Ağaç Kesiciliği )

ormanci

Günümüzde bu alanda ölme olasılığı 20 kat daha fazla olan tehlikeli endüstrilerden biridir. Gün içinde zamanınızı ağır makineler ve büyük ağaçlar ile uğraşmak zorundasınız. Bunun sonucunda da ekipman arızaları ve üzerlerine düşen ağaçlar yüzünden ölümle yüz yüze gelinen meslekler arasına girmiştir.

Ortalama Yıllık Maaş: 36.000 – 41.000 $

Balıkçılık

balikci

Balıkçılar ortalamanın üstünde beklenmedik derecede kötü hava koşulları, arızalı ekipmanlar ve ulaşımsal sıkıntılardan kaynaklı birçok tehlike ile karşılaşırlar.

Ortalama Yıllık Maaş: 30.000 $

Sizce en tehlikeli meslek nedir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu