Sosyal Medya

Doğan Kabak Oğuzhan Uğur ile Araba Videosu Çekti !

Youtube’da kendi tarzıyla emin adımlarla gönüllere taht kuran otomobil sevdalılarını mutlu eden Doğan Kabak yeni Youtube serisine başladı. Fenomenlerin arabaları adlı serisinin ilk bölümüne Babala Tv’deki yapmış olduğu programlarla halkın sevgisini kazanmış olan Oğuzhan Uğur’u konuk etti.

Birbirinden farklı konseptler ile karşımıza çıkan otomobil sevdalısı son olarak ‘Fenomenlerin Arabaları’ adlı konseptle karşımıza çıkıyor. Fenomenlerin Arabaları adlı konsept’e ilk olarak Youtube’da kısa sürede yükşeliş gösteren Oğuzhan Uğur ve arabası Mercedes E300 Coupe konuk oldu.

Video 2 gün gibi kısa bir süre içinde 500 bin izlenmeyi geçti. Videoda araba incelemesinden çok her zamanki gibi Oğuzhan Uğur’un olduğu yerde mevzular olmazsa olmaz dediler ve genel konular hakkında hoş sohbet ederek araba ile gezintilerini gerçekleştirdiler. Hoş sohbeti ve anılarıyla izleyicileri etkileyen Oğuzhan Uğur bu kez de etkilemeyi başardı. Gençken babasından gizlice kaçırdığı araba anıları, arkadaşının babasının arabasını kaçırdığı ve amerikan flimlerini aratmıyacak polisten kaçma serüvenleri, yolda arkasından gelen sellektör yapan araçlara yol verip daha sonra yan yana gelince bir anda gaza basıp adamı fitil ettiği anıları ve toplumsal sorunlar hakkında genel konuşmalarıyla hem bilgi dolu hem de eğlenceli bir video ortaya koymuşlar emeklerine sağlık.

Peki bu Mercedes-Benz E300 Coupe nasıl bir araçtır ?

Mercedes-Benz E300 Coupe

Mercedes’in yeni E serisi, hem görsel hem de teknik anlamda firmanın titizliğini ve kalite yaklaşımını sonuna kadar hissettiriyor. Büyüyen boyutlarıyla Coupe kavramının sınırlarını zorlayan E300 Coupe, iki kapılı olmasına rağmen arka tarafta cömert bir yaşam alanı sunuyor.

Yarı sedan ve yarı sportif olan E300 coupe bir sedan arabadaki genişliği size sunuyor. Bunu en iyi arka koltuklarda hissediyorsunuz. Diz ve baş mesafeleri coupe bir araç için oldukça iyi bir deneyim sunuyor. Ön tarafa geçtiğinizde ise dikkatinizi, yüksek çözünürlüklü 2 adet 12 inçlik ekran karşılıyor. Görüntü kalitesi son derece net olan bu ekranlarda veri akışını “Klasik”, “Sportif” ve “Modern” olarak 3 farklı şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra otomobilin iç mekanında kullanılan deri kaplama ve krom alaşımların kalitesi son derece yüksek kullanılmış. Gözeneklerdeki alüminyum malzeme, iç mekanı daha da kalifiye gösteriyor. Bu noktada meraklısı için ahşap malzeme opsiyonu da sunulmuş.

Teknik Bilgiler

Yakıt tipi Süper Plus
Silindir 4
Silindir hacmi 1991 cm³
Performans 180 kW (245 PS)
Vites 9 ileri oranlı otomatik şanzıman
Hızlanma 6,5 saniye (0-100 km/s)
Azami hız 250 km/s

Tüketim Bilgileri, CO₂ Emisyon Değeri ve Enerji Verimliliği

Yakıt tüketimi şehir içi: 8,4 – 8,9 litre/100 km
Yakıt tüketimi şehir dışı: 5,3 – 5,9 litre/100 km
Yakıt tüketimi ortalama: 6,4 – 7,0 litre/100 km
CO₂ emisyonu ortalama: 147 – 160 g/km

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu