Çin’den Alışveriş Yapanlar Aman Dikkat!

Google News Teknosilimo

Ülkemizde sıklıkla Çin üzerinden online alışverişler yapılmakta. Eğer sizde Çin‘den alışveriş yapanlardansanız almış olduğunuz ürünler biraz gecikebilir. Ülke 5 günlük tatile girdi.

cinden-alisveris-yapanlar-dikkat

Ülkenin yeni yılı 5 Şubat’ta başlayacak ve 2 haftalık bir tatile girecek. Ülke, Çin Astrolojisi’ne göre Domuz yılına girecek. Bu süre zarfında e-ticaret firmaları gecikmelerin yaşanacağını kullanıcılarına bildrimeye başladı.

Ülkemizde de sıklıkla kullanılan Ali Express üzerinden örnek vericek olursak. Şirket kargoların ucuza gönderilmesi için ürünleri gemiyle gönderiyor. Bu durum ise ürünlerin geç gelmesine sebep oluyor. Normalde kargo süreleri 15 ila 45 gün arasında değişiklik gösteriyordu. Bu durumun nasıl etkileyeceğini yakında göreceğiz.

cinden-alisveris-yapanlar-dikkat-pig-1

Çin para piyasaları ve borsası da, Domuz Yılı kutlamaları sebebiyle 12 Şubat’a kadar kapalı kalacak. Peki, bu Domuz Yılı nedir? Çinlilerin geleneksel ay-güneş takviminin başında kutlanan, Çinler için büyük önem taşıyan bir festivaldir. Yeni yıl başlangıcıda 21 Ocak ile 21 Şubat arasında bir gündür.

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :