Bu Hafta Vizyona Giren 7 Film #301118

Google News Teknosilimo

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli toplamda yedi film vizyona girdi. Hedefim Sensin, Borç, Örümcek Ağındaki Kız (The Girl in the Spider’s Web), Yeşil Rehber (Green Book), Kötülük İçinde (The Bad Nun), Hindistan Eşkıyaları (Thugs of Hindostan), Suçlu (The Guilty).

bu-hafta-7-yeni film-vizyona-girdi-301118

Eğer sizde hafta sonunuzu güzel bir şekilde geçirmek istiyorsanız sizler için listelediğimiz filmlerden birini seçip sinema salonlarında yerinizi alabilirsiniz.

1. Hedefim Sensin

Listemizin ilk sırasında Ata Demirer’in yazıp yönettiği Hedefim Sensin filmi var. Haftanın monotonluğundan çıkıp gülmek istiyenler tercih edebilir. Filmin kadrosunda dev sanatçılara yer verilmiş.(Demet Akbağ, Gonca Vuslateri v.b)

Filmin konusu çiğ köfetecilik yapan Zekeriya ‘nın (AtaDemirer) başında geçen olaylar zincirinden oluşuyor. İki mafya arasındaki husumete neden olan Zekeriye bir adaya kaçar ve biribirnden komik maceralar zinciri başlar.

2. Borç

2018 yılında İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale ödülüne layık görülen film, rahatsızlanan yan komuşusuna bakan adamnın hikayesini ele alıyor.

3. Örümcek Ağındaki Kız (The Girl in the Spider’s Web)

Ejderha Dövmeli Kız filminin devamı niteliğinde olan Örümcek Ağındaki Kız filminin yönetmen koltuğunda Feda Alvarez oturuyor. Gerilim ve dram türünde bir film arıyorsanız bu film tam sizlik.

4. Yeşil Rehber (Green Book)

Ünlü bir piyanistin şoförü olarak çalışan Tony’nin hikayesini anlatan filmin yönetmen koltuğunda Mahershala Ali oturuyor. Dram ağırlıklı bir film arıyorsanız bu film tam sizlik.

5. Kötülük İçinde (The Bad Nun)

Huzur dinlemek için başka bir şehirde konaklayan kızın kapısına bir rahibe gelir ve macera başlar. İngiltere yapımı korku türünde olan bu filmi korku severler tercih edebilir.

6. Hindistan Eşkıyaları (Thugs of Hindostan)

Aamir Khan’ın başrolde oynadığı film, 1795 yılında Hint Yarımadasının ‘Hindostan’ olarak bilindiği yıllarda yaşanan bir olay ele alınıyor.

7. Suçlu (The Guilty)

Sundance Film Festivali’nde İzleyici Ödülü’ne layık görülen filmin yönetmen koltuğunda Gustav Mallör oturuyor. Filmin konusu acil yardım merkezindeki polisin başından geçen olaylar ele alınıyor. Masa başı işe düşürülen polis memuru sıkıcı bir iş olacağını beklerken gece vardiyasında gelen telefon ile her şey değişir.  Suç, dram ve gerilim türündeki film 16 dalda ödül almıştır.

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :