Özel

50.000 Film Kutusu ile Yapılmış Küp

2013 yılında Avusturalya’nın Melbourne kentinde kurulan Hillvale fotoğraf stüdyosu 2 Mayıs 2016’da 3.yılını kutlamak için kilometre taşlarını oluşturan film kutularından bir küp oluşturdu.

elli-bin-film-kutusundan-yapilmis-kup

Hillvale fotoğraf stüdyosundan 3 yılda toplam 1.2 milyon ile 1.8 milyon arasında fotoğraf çekimi yapıldı. Fotoğraf laboratuarı bu film kutularını atmak yerine daha sonra etkileyici bir proje yapmak için saklamış.

elli-bin-film-kutusundan-yapilmis-kup-1

50.000 film kutusu 3 parçaya bölümüş ve 200 tonluk güçlü endüstriyel hidrolik pres yardımıyla preslenerek 3 küp elde edilmiş. Her bir küp, yaklaşık 304 kilo ağırlığındadır ve yaklaşık 17.000 film kutusu içermektedir.Başarısını taçlandırmak için yapmış oldukları küpleri anı olarak saklamak için yapılış aşamalarınıda 2.5 dakikalık bir video ile taçlandırmışlar.

CUBES BY HİLLVALE PHOTO

www.hillvale.com.au 
@hillvalephoto

Hillvale tarafından üretildi 
Jason Hamilton & Andy Johnson 
Yönetmen Daniel Von Czarnecki 
1. Kamera Yardımcısı – Ben Friesen 
2. Kamera Yardımcısı – Nick Forster 
Müzik – Leisure Süit 
Ses – Wil Wagner 
Renk Derecelendirmesi – Daniel Stonehouse @ Crayon Editörleri 
– Jason Hamilton & Andy Johnson

Telif Hakkı © Hillvale 2017

elli-bin-film-kutusundan-yapilmis-kup-2

Peki, bu Negatif Film Yöntemi Nedir?

Önceden dijital platformların olmadığı zamanlarda fotoğraf çekmek ve onu saklamak meşakkatli bir işti. Dijital fotoğraf makineleri yeni yeni hayatımıza girmişti. Fakat bir problem vardı. Çekmiş olduğumuz fotoğraflar bir film rulosuna kaydediliyordu. Kaydedilen fotoğraflarımıza ise fotoğrafcılar tarafından banyolama işleminden sonra ulaşabiliyorduk. Fakat şuan işler daha basitleşti. Fotoğraf makinelerinin gelişimiyle beraber film rulolarına veda ettik. Köklü bir fotoğrafçılığa sahip olan ‘Hillvale Photo‘ hazırlamış olduğu konsept ile fotoğrafçılık tarinin nerden nereye geldiğini net bir şekilde ortaya koymuş.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu