2018 Yılının Twitter’da En Çok Konuşulanları – Türkiye

Google News Teknosilimo

2018’in son ayında popüler platformlar yıl içinde gerçekleşen enleri açıklamaya başladı. 2018 ylının verilerini açıklayan Apple, Spotify, Google Play Store platformlar arasında Twitter’da yerini aldı. Twitter yılın sonuna doğru elde ettiği resmi verilere göre Türkiye’de en çok konuşulan hesapları, konuları ve hashtagleri açıkladı.

1 Türkiye’de en çok etkileşime geçilen hesaplar

1. @sozdizi

2. @SenAnlatKdeniz

3. @billboard

4. @bumasalbitmez

5. @DirilisDizisi

dirilis-dizisi

2 Türkiye’de en çok kullanılan hahtagler

1. #survivor2018

2. #erkanmeriç

3. #hazalsubaşı

4. #adınısenkoy

5. #siyahbeyazaşk

3 Türkiye’de eğlence kategorisinde en çok kullanılan hahtagler

1. #survivor2018

2. #adınısenkoy

3. #senanlatkaradeniz

4. #asfer

asfer

5. #miraydaner

Eğlence kategorisinde  #survivor2018 önde gelen etiketler arasında zirvede yer aldı. Ardından sırasıyla #adınısenkoy, #senanlatkaradeniz etiketleri üst sıralarda yerini aldı. Siyah Beyaz Aşk dizisindeki başrol karakterlerinin (Aslı, Ferhat) aşkını temsil eden hashtag #asfer yılın en çok kullanılan hashtagleri arasında yerini almayı başardı.

Milletimizin bir türlü karar veremediği Menemen’in soğanlı mı soğansız mı yapılır konusunu atmış olduğu Twitter anketi ile hortlatan Vedat Milor’un tweet’i ise kısa sürede zirveye yerleşti.

Yıldız Tilbe’nin Sezen Aksu ile barışmasını ilan ettiği tweet ise 150 bin beğeni alarak en çok beğenilenler arasında yerini aldı.

Siyasette ise çok hareketli bir yıl geçirmemizden kaynaklı olarak siyasi isimler de twitter gündeminin en çok konuşulanları arasında yerini aldı.

En çok konuşulan ve etkileşimlerde sözü geçen hesapların başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi hesabı yer aldı. Ardından sırasıyla tcbestepe, Muharrem İnce ve MHP Başkanı Devlet Bahçeli’nin hesabı en çok konuşulanlardan oldu.

recep-tayyip-erdogan

Resmi verileri açıklayan Twitter, 2018’de yaşananları tweet’lemek isteyenler için özel bir emoji geliştirdi. #TwitterdaOldu hashtagni kullanan kişilerde özel bir emoji belirecek.

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Yazın
İsim :