Sony Xperia X Sızdırıldı!

0
293

Sızan görüntüler yeni Sony Xperia X ve Sony Xperia XA’nın benzersiz tasarımını gözler önüne seriyor.

Sony, yaklaşık bir yıl süren geniş, kompakt ve her boyuttaki akıllı telefonlardan sonra tanıdık bir seriye iki orta seviye ekleme yapmak için hazırlanıyor.

Şimdilik sızıntılar arasında sadece Sony Xperia XA modeline ait görseller olsada Xperia X gizemini hala korumaya devam ediyor. Sony Xperia XA, Xperia X kadar güçlü olmayacak gibi görünse de, özellikle fiyat noktasında oldukça hoş bir cihaz olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.

Sony Xperia XA 2017

Yeni Xperia XA, serinin imza atan ultra ince çerçeveleri, hafif kavisli kenarları ve düz, basit görünüşünü koruyacak. Geçen yılın Xperia XA modelinde olduğu gibi ses yükseltme  ve güç düğmesi aynı konumlandırılmış. Kırmızı, mor ve mavi olmak üzere 3 renk seçeneğiyle çıkacağı düşünülüyor. USB Type-C bağlantı noktası, 3.5mm kulaklık girişi ve 2GB RAM’e sahip olması bekleniyor. Sony’nin geçen yılki Xperia XA ile aynı MediaTek işlemcisine sahip olması bekleniyor.

Sony Xperia X 2017

Full HD (1.920 x 1.080 piksel) ekran ve 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir MediaTek Helio P20 işlemcisi kullanılacak. 64GB’a kadar dahili depolama alanına sahip olacak ve  Android 7.0 Nugası cihaza hayat verecek. Xperia X’in 16MP ön kameraya ve 23MP arka kameraya sahip olması bekleniyor.  27 Şubat-2 Mart tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde yeni Xperia X’i duyuracağı düşünülüyor.

Yorum