Snapchat Hissesi Diye Yanlış Hisse Aldılar!

0
232

Yeni iş modeli sayesinde gelirlerini ikiye katlamayı planlayan yetkililer,Snapchat hisselerini halka arz işlemi ile halka açık hale getireceklerdi fakat isim benzerliğinden dolayı planları suya düştü.

İsim benzerliği Snapchat’in planlarını alt üst etti!

Halka arz işlemi için Amerika Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu’na başvuru yapan Snapchat, 3 milyar dolar net gelir elde etmeyi planlıyor. Fakat Snapchat’in bu hamlesi işe yaramadı. New York Borsası’nda hisselerini halka sunacak olan Snapchat, hisselerini ne zaman sunacağı hakkında net bir tarihi bildirmemişti. Tüm bunlara aldırış etmeyen yatırımcılar, isim benzerliğinden aldanarak Snap Interactive adlı şirketin hisselerini satın aldılar.

Snapchat’in hisselerini satın aldığını zanneden yatırımcılar aslında, akıllı telefonlar için flört uygulaması geliştiren Snap Interactive’in hisselerini satın alarak, New York merkezli şirketin hisselerini bir hafta yüzde 95 arttırmasında yardımcı oldular. Kullanıcıların Snap Inc, yerine Snap Interactive’yi satın alması sonucunda sosyal medyanın gündemine oturdu.

Yorum