Snapchat, Discovery İle Anlaşma İmzaladı!

0
467

Snapchat görsel mesajlaşma uygulamanın imalatçısı Snap Inc., büyüyen video listesine medya şirketi Discovery Communications’ı ekliyor. Snapchat Discovery Channel’ın popüler gösterilerinden olan Mythbusters ve Shark Week’ten uygulamaya özel video içerikleri hazırlayacak.

İçerik anlaşmasının bir parçası olarak Discovey’nin mevcut şovlarından ( Shark Week ve Mythbusters dahil ) uygulamanın Discover bölümüne önümüzdeki aylarda ABD’de eklenmeye başlanılacak. Discovery Communications’ın ticari sorumlularından Paul Guyardo’nun yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

“Popüler Discovery içeriğimizi Snapchat topluluğuna tanıtmaktan dolayı heyecan duyuyoruz” Özellikle genç izleyiciler arasında dinamik ve ilgi çekici olarak birkaç platformunda yer aldığını dile getirdi”

Yapılan bir diğer açıklama ise  Snapchat’ın dikey video formatındaki ilk adımlarının, esas olarak ilk gözdesi olan Discovery Channel’ın şovlarından ve olaylarından içerik üretmesinden memnun olduklarını söylediler. Şirketin portföyünde ayrıca Animal Planet, TLC, Oprah Winfrey Network ve Science gibi platforrmlarında bulunduğunu açıkladılar.

Snap Inc.’in içerik yardımcılarından Nick Bell’in yapmış olduğu açıklamaya göre, “Discovey’nin pek çok olası konuyu kültürel olgulara çevirip, dünya çapında öyküsel bir içeriğe dönüştürdüklerini biliyorsunuz. Bu yaratıcı konseptler geliştirirken ve üretirken neler yapabileceklerini görmüş biri olarak yeteneklerini ve uzmanlıklarını bu yeni ortama uygularken nelerin ortaya çıkacağını siz tahmin edin. ” diyerek kullanıcıların merakla beklemsini istiyor.

Yorum