Kyrie Irving’den Dünya “Düz” Açıklaması!

0
452

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ın yıldız oyuncusu Kyrie Irving, “dünya düzdür” iddiası ile dünya gündeminin odak noktası haline geldi.

Cleveland Cavaliers’in yıldız point guard oyuncusu Kyrie Irving, “dünya düzdür” diyerek yapmış olduğu açıklama ile son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Cleveland Cavaliers’in yıldızlarından Kyrie Irving, katıldığı bir yayında insanların kendi doğrularını kendileri oluşturmaları gerektiğini belirtti. Takım arkadaşları Richard Jefferson ve Channing Frye ile yaptıkları bir podcast sırasında Irving, kendisine göre dünyanın düz olduğunu ve yuvarlak olduğunu gösteren çalışmalara inanmadığını açıkladı. Yapmış olduğu açıklama kısa sürede dünya gündemine oturmayı başardı.

Irving, ”Yıllar boyunca inanmak istediğime inandım. Ben de dünyanın yuvarlak olup döndüğünü sanıyordum. Gerçekten güneş sistemi içinde döndüğümüzü mü düşünüyorsunuz? Gönderdikleri hiçbir şey geri gelmiyor. Geri dönmüyor! Bize verdikleri bilgiler çok tutarsız. Gerçek burada. Sadece bu gerçeği aramalısınız. Ne dediğimi anlıyor musunuz?” şeklinde konuştu.

Son derece dikkat çeken bu yorumlar ise yıldız oyuncunun, bu konulara ciddi anlamda inandığını gösteriyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konu nerelere sürüklenecek. Merakla bekliyoruz. Geçen günlerde ülkemizde de dünyanın düz olduğunu söyleyen dayı gündemimize oturmuştu.

Sizce Dünya Düz mü? Yoksa Yuvarlak mı?

Yorum