Havada Yüzen Flyte Saat (STORY)

0
746

Yüzen ampul tasarımı ile büyük hayran kitlesine ulaşan başlangıç ​​şirketi Flyte , yakın zamanda Kickstarter’da başka bir proje başlattı.

Yeni projesi , ahşap bir tabanın etrafında mıknatıslar yardımıyla bir krom topu yönlendirerek oluşturulan havada yüzen saat (Story Saat)  görenleri şaşkına çeviriyor. Story sadece bir saat değil; Zamanı görselleştirmenin benzersiz bir yolu.

Story saat yatay, dikey olarak veya 60 derecelik bir açıyla kullanmanıza olanak sağlıyor. Bir standa yaslayabiliyor, duvara asabiliyor ve masanın üzerine düz bir şekilde koyarak kullanabiliyorsunuz. Bu özelliklerin dışında bir çok özelliklere de sahip.

Story saat yolculuk modu, saat modu ve zamanlayıcı modu olmak üzere 3 moda sahip. Yolculuk modunda, saati bir doğum günü veya yıldönümü gibi belirli bir tarihe ayarlayabilirsiniz ve Story saat, o özel günün geldiği gün saat 12’yi gösterdikten sonra özel etkinliğinize kadar sayım yapacaktır. Saat modunda, krom küre normal saat gibi günün her saatinde dolaşacaktır. Zamanlayıcı modunda ise belilediğiniz saat gelene kadar küre saat çerçevesinde bir tam devrini tamamlar. 

Saati tam olarak görmek isteyeler için de dijital saati gösteren bir LED ekran da saatin modlarından ulaşabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra mobil uygulamaya bağlayabiliyor, gerçek zamanlı meteorolojik verilere göre aydınlatma sağlıyor ve arkasında bulunan ışık yardımıyla ayın evreleri, gün doğumu ve günbatımı ve sıcaklık gibi şeyleri taklit edebiliyor.

Kickstarter üzerinden hedeflediği 80.000 doları kısa sürede aşarak 250.000 dolar destek toplayan ürün 1 Nisan’ı bekliyor. Saat, diğer düz duvar saatlerine kıyasla küçük bir servete mal oluyor. Bu yüzden ürüne ne kadar erken ve seçtiğiniz renge bağlı olarak şuan için Kikstarter üzerinden 399 dolar ile 499 dolar arasında bir ücret ödeyerek ürüne ilk sahip olanlardan biri olabilirisiniz.

Peki Bu Kickstarter Nedir?

Kickstarter; sanatçılar, tasarımcılar, mucitler, film yapımcıları, müzisyenler, gazeteciler, kaşifler vb. için fon toplayan bir platform. Uygulama işleyişi şöyle: yaratıcı olduğuna inandığınız bir fikir ile oluşturduğunuz projenizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan para miktarını belirleyip tanıtımı hazırlıyorsunuz. Eğer projenin yaratıcılığı konusunda onlar da sizinle aynı fikirde olursa projeniz sitede yayınlanıyor. Bundan sonrası sitenin kefil dediği kişilerden belirli bir zaman aralığında (1-90 gün) belirlenen bütçeyi toplamak. Belirlenen bütçe belirlenen sürede toplanabilirse site %5 pay alıyor siz de projenizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Toplanamazsa para hiç el değiştirmiyor (parayı veren kişilere bağışçı değil de kefil denmesi bundandır, çünkü belirlenen süre dolmadan proje hedef rakama ulaşana kadar bağış yapılan karttan para çekilmiyor). Bu durumda site pay almıyor. Sahiplik hakları %100 proje yaratıcısında kalıyor.

 

 

Yorum