Galaxy S8’den Yeni Sızıntı!

0
468

Mart sonunda çıkması beklenilen Samsung Galaxy S8’in çıkmasına yakın sızıntılar artmaya başladı. Çıkan sızıntı S8+’ın ekran boyutu hakkında ipucu veriyor. Sızıntıya göre Samsung Galaxy S8 + 6.2 inç ekran ile kullanıcılara sunulması bekleniliyor.

Galaxy S7’nin satışa başlaması ile hızlı bir çıkış yapmayı başaran Samsung bu başarısını yeni bir modeli ile taçlandırmak istemişti. Fakat patlama olaylarından dolayı Galaxy Note 7’leri piyasadan toplatmak zorunda kaldı. Bu kötü durumu toparlamak için Galaxy S8 modeli ile dikkatleri tekrar kendini üzerine çekmeyi hedefliyor.

Tanıtımına kısa bir süre kalmasıyla birlikte sızıntılar artmaya başladı. Sızıntılara göre Samsung Galaxy S8 +, 4GB RAM, 64GB depolama alanı,suya ve toza karşı dayanıklılık, 12MP arka 8MP ön bir kameraya sahip olması bekleniliyor. Bunun yanında iris tarama özelliğide sızıntılar arasında yer alıyor. Önceki sızıntılara 6GB RAM ile gelmesi beklenilen sızıntılar bu sızıntı ile yalanlanıyor. İşlemci olarak da Exynos 8895 modeli kullanılacağı tahmin ediliyor. Samsung Exynos 8895 güç ve performans bakımından Qualcomm Snapdragon 835 ve MediaTek Helio X30 ile yarışacakken özellik bakımından 10nm FinFET üretim teknolojisini kullanarak dikkat çekmeyi hedefliyor.

 

 

 

Yorum