Facebook, Seyahatlerinizi Planlayacak!

0
467

Facebook, TripAdvisor tarzı seyahat önerileri sunan “Şehir Rehberleri” (CityGuides) özelliğini test ediyor. Belirli kullanıcılar tarafından görülebilen özellik yakında tüm kullanıcılar sunulması hedefleniyor.

Şuan için özellik arama kısmına yerleştirilmiş durumda. Uygulama deneme sürümünden sonra kullanıcıların ulaşması kolay bir yere konumlandırılacak. Özellikle beraber barlar, restorantlar, gözde mekanlar yer alıyor. Ayrıca arkadaşlarınızın önceden o yere gittiyse küçük profil resimleri ile gösteriliyor. Ayrıca ilgilendiğiniz yerleri kaydederek daha sonra kaydedilenler kısımda ulaşabilirsiniz.

Öneriler kısmı birkaç bölüme ayrılmış: üst kısımda daha önceden arkadaşlarınızın bulunduğu yerler alt kısımda da dünyada popüler olan yerler görülmektedir. Bir öneri üzerine dokunduğunuzda Facebook Sayfası görüntülenir; böylece konuma bir harita üzerinde erişebilir, iletişim bilgilerini bulabilir, fotoğrafları görebilir, yorumları okuyabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Sekmenin ana sayfasında keşfetmek istediğiniz şehri görmüyorsanız, en üstteki arama çubuğunu kullanarak bulabilirsiniz.

Bu özelliğin asıl deneme sürümü Aralık ayında The Next Web’in editörlerinden Matt Navarra tarafından tespit edilmişti. Facebook deneme sürümü hakkında detay vermedi ancak şirketin bir sözcüsü şunları söyledi: Şehir açıklamalarının bulunduğu arayüzü yeniden tasarlıyoruz. Kullanıcıların daha kolay ulaşabilceği ve kullanışlı bir tasarım geliştiriyoruz. Bu yeni arayüz ile kullanıcılar gitmiş oldukları yerleri daha iyi tanıyacak ve gidilmesi gereken yerleri kolay bir şekilde öğrenebileceği bir platform hazırladıklarını açıkladı.

Facebook gün geçtikce kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

 

Yorum