Facebook, Reklam Politikasını Değiştiriyor!

0
282

Facebook, kullanıcıları ayrımcı uygulamalardan korunmak için reklam politikalarını ve araçlarını değiştiriyor.

Facebook yapmış olduğu açıklamada Facebook’un reklamlarda ayrımcı bir şekilde, konut, istihdam ve kredi fırsatlarına odaklandığı hakkındaki rapora karşılık tek çareyi bu özelliğin kaldırılacağını dile getirerek çözüm buldu. Facebook almış olduğu tepkiler sonucu yapılması gerekenlerle ilgili geri bildirim toplamak için politika yapıcılarla ve sivil haklar liderleriyle bir araya gelerek çeşitli değişiklikler yaptı.

Şirketin yeni reklam politikası artık daha net, reklamverenler ırk, etnik köken, renk, ulusal köken, din, yaş, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, aile durumu gibi “kişisel özelliklere göre ayarlamalar yapamayacak ve ayrımcılığının önünü kesmiş bir şekilde kullanıcılarının reklam ihtiyacını karşılayacak.

Facebook blog sayfasında paylaşmış olduğu açıklamada ekiplerimiz, reklamcılık politikalarımızdaki güncellemeleri, yeni reklamveren eğitimini ve daha güçlü uygulama araçlarını geliştirerek bu endişeleri gidermek için çalışmalarına devam ediyor. Geliştirmler yardım eden birçok kişinin olduğunu dile getiriyor ve onlara teşekkür ediyor.

New York Eyaleti Başsavcısı Eric T. Schneiderman da dahil olmak üzere, bu çözümleri geliştirmek için bizimle birlikte çalışan birçok uzmanın işbirliğinden dolayı minnettarız;Başkan Cedric Richmond, Temsilci GK Butterfield, Temsilci Yvette D. Clarke, Temsilci Emanuel Cleaver, II ve Temsilci Robin Kelly’nin katıldığı Kongre Siyah Cemaati üyeleri;Kongre Hispanik Kafkas ve Başkan Michelle Lujan Grisham; Rep. David N. Cicilline, Kongre LGBT Eşitlik Komisyonu Eş Başkanı; Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği; Sivil ve İnsan Hakları Konusunda Liderlik Konferansı; Demokrasi ve Teknoloji Merkezi; NAACP Yasal Savunma Fonu; Ulusal Fuar Konut İttifakı; Brookings Enstitüsü; Ve Upturn.

Yorum