Disney ile PewDiePie’ın Yolları Ayrıldı!

0
334

Irkçılık içeren videolar ile gündeme gelen YouTuber, Disney’in video ağından çıkarıldı.50 milyon abone ve kanal silme olayları ile gündeme gelen YouTuber, şimdi de elindeki en büyük anlaşmalardan birini kaybetti.

Felix Kjellberg, yani PewDiePie, Fiverr isimli bir siteye girmiş ve “Tüm Yahudilere ölüm!” isimli bir pankart yaptırmıştı. Bu video YouTube’da pek çok kesimin tepkisini almıştı. Bunun üzerin ünlü YouTuber videoyu kaldırmıştı. Fakat video çoktan Disney’in dikkatini çekmişti.

Disney’in dijital eğlence platformu olan Maker Studio, bundan böyle PewDiePie ile çalışmayacaklarını açıklayarak, REVELMODE ile bağlarını kopardı. Ayrılığın sebebi olarak, YouTuber’ın oluşturduğu içeriklerin ağır ırkçılık olarak gösterildi.

Peki Bu Fiverr Nedir?

Fiverr Shai Wininger ve Micha Kaufman tarafından 2009 yılında İsrail /Tel Aviv’de kuruldu. Kurucuların aklındaki şey tamamen dijital hizmetlerin satışı yapılacak bir marketti ve bunu dünyaya yaydılar. Özellikle içerik yazıları, çeviri, grafik tasarım, video prodüksiyon, programlama, yazılım gibi hizmetlerin çok popüler olduğunu görebilirsiniz.

Çağımız artık özellikle IT sektöründe uzaktan çalışmanın oldukça popüler olduğu bir dönem yaşıyor. Bir çok yazılımcı, grafik tasarımcı, web tasarımcı online projelerini home-ofis yürütüyor. Globalleşen dünyada her hangi bir yerdeki bir kişi sizin bir şekilde müşteriniz olabiliyor. Üstelik kriz mi oldu, Dolar mı fırladı, hükümet mi değişecek, darbe mi olacak gibi dertleriniz de olmayacak. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlardan soyutlanarak çalışabilir hatta uzun bir zaman sonra ben piştim artık dediğinizde işinizi komple yurt dışına da taşıyabilirsiniz.

Yorum