Behzat Ç. Artık Netflix’te

0
495

Yaşanan sorunlar sonucunda final yapmak zorunda kalan Behzat Ç. hayranları ile yeniden buluşacak. Sevilen dizinin telif hakları ülkemizde yeni kullanıma açılan Netflix tarafından satın alındı.

Türk dizi tarihinde başarılı diziler arasına giren Behzat Ç. hayranları ile yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Sevilen dizi Netflix platformu sayesinde sevenleriyle buluşacak.

Üç sezon boyunca izleyicileri ekran başına kitleyen dizi konu olarak Türkiye’deki yaşanan gerçekleri işlemişti. Yaşanan gelişmeler ve bazı kesimlerden gelen tepkiler üzerine ilk önce, diziyi 60 dakikaya düşüren yetkililer, daha sonra alınan kararlar doğrultusunda sevilen diziyi final yaparak zorunlu bir şekilde bitirmişlerdi. İzleyiciler tarafından yoğun ilgi ile karşılaşan dizi eski bölümleri resmi Youtube kanalında sevenleriyle buluşuyordu. Fakat burdan da yetkililer tarafından kaldırılan bölümler Behzat Ç. sevenlerini üzmüştü.

Netflix Türkiye, aldığı kararlar doğrultusunda Behzat Ç’nin yayın haklarını satın aldı. İzleyicileri yeniden Behzat Ç. ile buluşturan Netflix Türkiye yetkileri, dizinin tüm bölümlerini yayımlayacak. Dizinin bölümlerinin sansürlü bir şekilde yayınlacak olmasına rağmen, dizinin hayranlarını sevindiren bu gelişme üzerine yetkililer, resmi Twitter hesapları üzerinden bir fragman yayımladı.

Dizinin Netflix üzerinden yeni bölümlerinin yayımlanıp yayımlanmayacağı konusunda pek bir bilgi yer almıyor. Fakat Emrah Serbes, dizinin senaryosunun hazır olduğunu ancak, yayımlayacak kanal bulamadıklarını belirtmişti. Görünen o ki yakın zamanda dizinin yeni bölümlerini Netflix platformundan izleyebileceğiz.

Yorum