Apple, Cihazlarına Artırılmış Gerçeklik Özelliğini Getirebilir!

0
470

Apple iPhone kameralarına artırılmış gerçeklik özelliğini entegre etmeyi istiyor. Bunun için artırılmış gerçeklik teknolojisi üzerine toplam 1000 mühendis çalıştırıyor.

Google’dan sonra pazarda yerini almak isteyen Apple kolları 1000 mühendisi ile sıvadı. Business Insider’ın aktardığına göre Apple’ın bin adet mühendisi artırılmış gerçeklik üzerinde çalışmalar yürütüyor. Çalışmalarını bu denli hızlandıran Apple ilk olarak iPhone 8’de kullanmayı düşünüyor. AR teknolojisinin iPhone 8’in kamerasında tüm özelliklerin entegre edilmiş bir şekilde gelmesi bekleniyor. iPhone 8’in derinlik algılayabilen kamerasının böylece nesnelerin 3D fotoğraflarını yakalayabileceği ifade ediliyor. Ön kamerada yer alan bu teknolojinin daha önce de söylendiği gibi gelişmiş selfie’ler çekebileceği ve kameralarda yeni bir çağın başlayacağı belirtiliyor.

Apple’ın bu kadar fazla mühendisle AR teknolojileri üstüne eğilmesi, şirketin geleceğinde AR odaklı cihazların artması bekleniliyor. Söz konusu teknolojinin yalnızca iPhone ile sınırlı kalmayacağı ve diğer cihazlarda da benzer teknolojilerin kullanılacağı düşünülüyor. Apple’ın artırılmış gerçekliği yalnızca kameraları geliştirmek için mi kullanacağı yoksa başlı başına ayrı bir AR cihazı mı geliştireceği ise merak konusu.

Yorum