Android İçin Messenger Uygulaması Değişiyor!

0
399

Facebook Messenger’ı kullanan milyarlarca kişi var. Android sürümü kullanan kullanıcılar önümüzdeki günlerde bir değişiklik fark edebilir. İlk olarak Android kullanıcıları için yenilenen popüler mesajlaşma uygulması yakın zamanda iso platformu için de güncellenecek.

Bu gelen güncelleme ile Messenger’a “M” isminde bir mobil asistan ekleniyor. Şuan için beta olarak kullanıma sunulacak olan mobil asistan doğum günlerini ve özel günlerini kutlayabiliyor. Yeni güncellmeyle birlikte mobil asistanın yanında arayüzde de değişikler gerçekleşti. Önceden farklı bölümlerden gif,resim ve benzeri özellikler ekleyebilirken yeni güncelleme ile tek bir yerden tüm özellikleri ekleyebileceksiniz. Ayrıca mesaj görünen kısım genişletilmiş ve bu şekilde mesajlar daha dikkat çekici hale getirilmiş. Mesaj yazma kısmının küçülmesiyle birlikte ne yazdığınıza biraz daha özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle resim gönderen kullanıcılar için biçilmiş kaftan hale gelmiş durumda.

Facebook Messenger

Facebook Messenger, bir diğer adıyla Messenger Facebook’un yarattığı ve geliştirdiği yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen bir anlık mesajlaşma servisi ve yazılım uygulamasıdır. Facebook’un web-tabanlı sohbet özelliği ile entegredir ve açık bir protokol olan MQTT protokolü üzerine inşa edilmiştir. Messenger, Facebook kullanıcılarının kendi çevreleri ile hem ana web sayfası hem de mobil uygulamaları üzerinden sohbet edebilmesine olanak sağlar.

Yorum