307 Metre Yükseklikte Fotoğraf Çekimi

0
1593

Rus model Viktoria Odintsova, Dubai’deki 307 metre yüksekliğindeki gökdelenin ucuna çıkarak fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Görünüşe göre fotoğraf çekimi için izin almaması ve hiçbir güvenlik ekipmanı bulunmamasından dolayı binlerce kişi tarafından sert eleştirilere maruz kaldı.

2013’te dünyanın en yüksek 90 derece kıvrımlı binası ünvanına layık görülen Cayan Kulesine çıkan Rus model yürekleri ağza getirdi. 22 yaşında olan model, tecrübeli erkek asistan yardımıyla gökdelenin ucundan sallanarak  çekmiş olduğu video ve fotoğrafları YouTube’da ve Instagram’da yayınlamayı ihmal etmedi.

From reality Ph: @a_mavrin #MAVRIN #MAVRINmodels #VikiOdintcova @sashatikhomirov #Dubai

A post shared by Viki Odintcova (@viki_odintcova) on

Şu ana dek yapılan binlerce yorumdan, çoğu Odintsova’nın kötü örnek oluşturduğunu dile getiriyor. Odintsova’nın hayatını gereksiz bir çalışma için riske atmasına ve Instagram’da  takip eden 3.2 milyon insan için tehlikeli bir örnek oluşturmasına tepki gösteriyorlar.

Youtube üzerinden yapılan en dikkat çeken bir yorum ise “Şimdiye kadar yapılan en dikkatsiz ve en ümitsiz girişim” diyor ve “Dünyadaki birçok genç kişiye çok yanlış mesaj gönderdiklerini dile getiriyor.”

Rus modeli İnstagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Cayan Group kısa sürede durumu şiddetle kınadığını ve yasal işlem başlatıldığı hakkında bir bildiri yayınladı.

Ortadoğu’daki lider mülk geliştiricisi Cayan Group, Rus model Viki Odintcova’nın Cayan Kulesi çatısının kenarında herhangi bir güvenlik önlemi almadan yapmış olduğu çekimi kınadı.

Cayan Group, yetkililerin izni olmadan gerçekleştirilen bu olayın sanat, yaratıcılık özelliklerini yansıtmadığını dile getirdi. Model ve yardımcıların izin veya onay talep etmediklerini açıkladı. Cayan Kulesi, spor karşılaşmaları için periyodik olarak kullanılmasına rağmen, her yerde güvenlik ve acil servisler bulunuyor. Bayan Odintcova’nın sorumsuz davranışlarından memnun olmadıklarını ve bu güvenlik zafiyeti’nin kaynağını ve gelecekte nasıl önlemler alınması hakkında güvenlik prosedürlerini gözden geçirdiklerini dile getirdiler. Bu olaya karşı hukuk davası yürütülmekte olduklarını ve bu gibi olaylara karşı alınacak cezaların düzenlediğinide açıkladılar.

Yorum