2017 Model Bmw Alpina B5

0
413

Yeni nesil Alpina B5 önümüzdeki ay otomobil fuarları arasında en büyüğü diyebileceğimiz Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini ilk kez alacak. 7-8 Mart tarihleri arasında basın mensuplarına açılacak ve 9 Marttan itibaren halka açık olarak devam edecek olan fuarda ilk kez yerini alacak BMW görücüye çıkmadan önce bir teaser yayınladı.

A new BMW ALPINA is coming soon… part 1/2.

A new BMW ALPINA is coming soon…

Posted by ALPINA Automobiles on Thursday, February 16, 2017

Gelecekte Alpina B5’nin arka koltuğunu bir M5’in ön koltuğuna tercih edebilirsiniz sloganıyla dikkatleri üzerine çeken BMW, B5’in her zaman M5’in hiper lüks bir versiyonu olduğunu dile getiriyor. Yeni nesil, BMW B5’de 4.4 litrelik çift turbo beslemeli V8’in değiştirilmiş bir modeli olan daha güçlü motoru kullanılacak. Motor sekiz vitesli hızlı otomatik şanzımanı ile 600 beygir gücünü tekerlere göndererek daha güçlü bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Avrupalı ​​alıcılar B5 sedan için sabırsızlanıyorlar, ancak Amerikalılar ise dört kapılı bu araca yerleşmek zorunda kalacaklar. Cenevre Motor Show’un bitmesinden kısa süre sonra, Alpina satışlarına başlanılacak. Söylentilere göre süper güç, süper lüks sedan otomobilin yaklaşık 100.000 $ fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniliyor.

1965 yılında itibaren faaliyet gösteren alpina, bmw ‘nin fabrikasında ürettiklerinin daha ötesini isteyenler için son durak olarak araçlar üretti. Ortaya çıkardığı her alpina modeli özeldi ve yıllar yılı da bu şekilde anıldı. BMW araçları için modifikasyon çalışması yapan Alpina, 50. yılı şerefine B5 ve B6 modellerini tanıttımıştı önümüzdeki ayda yeni bir B5 modeli görücüye çıkacak.

 

 

Yorum