10 Günde İnşa Edilen Tasarım Harikası Ev

0
669

Moskova’nın hemen dışında bulunan Rus mimarlık firması Bio Architects , Pirogovo Gölü’nün çevrelediği sakin ormanlarda tasarım harikası bir prefabrik bina inşa etti. Bina tamı tamına 10 günde tamamlandı.

Şirket modüler sisteme ağırlık vermiş ve binada kullanılacak malzemleri Rusya’nın Kazan şehrinde üretmişler. Demirbaşlar, mobilyalar, tesisatlar ve döşemeler montaja hazır hale getirilmiş ve daha sonra binanın yapılacağı alana getirilerek 10 günde inşaatını tamamlamışlar. 

Bulunduğu konum olarak haftasonlarınızı daha iyi geçirmenizi sağlayacak olan bina tasarım olarakta ormanın bir parçasıymış gibi hissetmenize olanak sağlıyor. Binanın dış kısmında bulunan metal çatı kaplaması ve düşen yapraklara uyum sağlayan akçaağaç dış cephesi ile çevreyle uyumlu bir görünüm sağlamış.

Şirketin temel ilkesi olarak mimarlığın uygun fiyatlar sonucunda tasarım harikası ürünlerinin ortaya çıkarılması olduğunu düşünüyor. Şirket bu projede de uygun fiyata ortaya muhteşem bir bina çıkarmayı başarmış.

Teknik açıdan günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız ortamları (çocuk odası, oturma odası, çalışma odası) manzaranın olduğu kısıma konumlandırmışlar. Binada kullanılan yerden tavana kadar olan camlar gün boyunca binaya bol ve doğal ışığın girmesini sağlamış.

Binan iç kısmında ise kullanılan bütün parçalarda beyaz tonlarına yer verilmiş. Bu şekilde iç kısımda da ferah bir ortam oluşturulmuş.

Sizde Bu Evde Yaşamak İster miydiniz?

Yorum